حزب‌الله با شلیک ۱۵۰ راکت و پهپاد اراضی اشغالی را به آتش کشید

تهران(پانا)- رسانه‌های اسرائیلی امروز پنجشنبه از یک حمله گسترده موشکی و پهپادی حزب الله لبنان به شمال فلسطین اشغالی و بلندی‌های جولان اشغالی و وقوع آتش‌سوزی در ۱۵ نقطه خبر دادند.

کد مطلب: ۱۴۸۰۸۹۶
لینک کوتاه کپی شد
حزب‌الله با شلیک ۱۵۰ راکت و پهپاد اراضی اشغالی را به آتش کشید

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که طی یک ساعت اخیر حزب‌الله لبنان با دست کم ۳۰ پهپاد و ۱۰۰ راکت این مناطق و به طور مشخص منطقه صفد در شمال فلسطین اشغالی و کتسرین در جنوب جولان اشغالی را هدف قرار داد.

آژیر‌های هشدار دار جولان و صفد به صدا درآمده و همچنان ادامه دارد و گفته می‌شود که چندین نفر در کتسرین زخمی شده‌اند. پدافند هوایی ارتش اشغالگر نیز در این مناطق فعال شده است.

رسانه‌های اسرائیلی سپس اعلام کردند که همه پایگاه‌های نظامی در صفد و جولان اشغالی مورد حمله شدید پهپادها، راکت‌ها و موشک‌های ضد زره حزب‌الله لبنان قرار گرفته‌اند و بیش از ۱۵۰ راکت، موشک و پهپاد به سوی این مناطق شلیک شده است و۱۵ نقطه در جولان و الجلیل دچار آتش‌سوزی شده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعتراف کرد که در جریان این حمله، یک ساختمان در شهرک یرؤون واقع در الجلیل به شدت خسارت دید.  

 حزب‌الله روز گذشته نیز در پاسخ به ترور ۴ رزمنده خود در حمله تروریستی جنوب لبنان در روز سه‌شنبه و تداوم نسل‌کشی در غزه، با بیش از ۲۰۰ راکت، مواضع ارتش اشغالگر را هدف قرار داد و موجب حریق‌های گسترده‌ای در اراضی اشغالی شد. به اعتراف رسانه‌های اسرائیلی، ۲۱ تیم آتش‌نشانی تلاش کردند تا این آتش‌سوزی‌ها را مهار کنند.

پایگاه «رویسه القرن» در مزارع اشغالی شبعا لبنان، پایگاه «الرمثا» در تپه‌های اشغالی کفرشوبای لبنان، کارخانه صنایع نظامی «پلاسان» متخصص در حفاظت از ماشین آلات و خودرو‌های ارتش دشمن، مقر فرماندهی لشکر شمال در پایگاه عین زیتیم، مقر نیرو‌های ذخیره لشکر شمال در پایگاه ذخیره لشکر الجلیل و انبار‌های آن در «عمیعاد»، مقر یگان کنترل هوایی و اداره عملیات هوایی در جهت شمالی پایگاه میرون، پایگاه‌های رامیا و الراهب از جمله این مواضع بود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار