اعضای گروه ۷ درباره تداوم تامین مالی اوکراین توافق کردند

تهران (پانا) - وزیر دارایی آلمان امروز شنبه اعلام کرد که وزیران دارایی هفت کشور ثروتمند جهان - موسوم به گروه ۷ - درباره تامین مالی اوکراین توافق کردند اما همچنان باید درباره جزئیات بیشتری به توافق برسند.

کد مطلب: ۱۴۷۷۳۷۷
لینک کوتاه کپی شد
اعضای گروه ۷ درباره تداوم تامین مالی اوکراین توافق کردند

به گزارش رویترز، کریستین لیندنر روز شنبه در حاشیه نشست وزیران مالی گروه ۷ در شهر استراسا (Stresa) واقع در شمال ایتالیا با بیان اینکه در هفته‌های آینده درباره جزییات بیشتری گفت وگو می‌شود، افزود: کشورهای گروه ۷ اکنون درباره طرح مالی سال آینده برای کی‌یف همکاری می‌کنند.

وی مدعی شد که برنامه تامین مالی سال جاری برای اوکراین موفق بوده است.

لیندر گفت: ما هنوز آماده یافتن اقدامات بیشتر و روشن تر برای تامین مالی اوکراین نیستم اما این موضوع در دستور کار فشرده این گروه است.

رویترز پیشتر گزارش داده بود که گروه ۷ تلاش می کند از دارایی‌های مسدود شده روسیه برای کمک به اوکراین استفاده کند.

این گزارش افزود: وزیران دارایی گروه ۷ روز شنبه اعلام کردند که این گروه راه هایی را برای استفاده از درامد حاصل از دارایی های مسدود شده روسیه برای کمک به اوکراین بررسی می کند.

گروه ۷ و متحدانش حدود ۳۰۰ میلیارد دلار از دارایی های روسیه را بی درنگ بعداز حمله مسکو به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ مسدود کردند.

آمریکا، شرکای خود در گروه ۷ یعنی ژاپن، آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و کانادا را تحت فشار قرار داده است تا از اعطای وام به ارزش ۵۰ میلیارد دلار به کی یف حمایت کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار