ایران و ویتنام قرارداد همکاری انتظامی امضا کردند

تهران (پانا) - ایران و ویتنام در جریان سفر فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران به هانوی، در زمینه همکاری‌های جامع انتظامی تفاهم‌نامه امضا کردند.

کد مطلب: ۱۴۷۴۶۶۲
لینک کوتاه کپی شد
ایران و ویتنام قرارداد همکاری انتظامی امضا کردند

سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران و ژنرال تولام وزیر امنیت عمومی ویتنام، تفاهم‌نامه همکاری‌های جامع انتظامی امضا کردند.

وزیر امنیت عمومی ویتنام در این آیین بر توسعه بیش از پیش روابط دوجانبه و چندجانبه به ویژه در زمینه همکاری‌های جامع پلیسی میان ایران و ویتنام تاکید کرد.

ژنرال تولام روابط دوستانه توام با احترام دو کشور را موجب گسترش و تقویت همکاری‌های دوجانبه دانست و پیشرفت‌های ایران را در حوزه‌های دفاعی، نظامی، علمی و صنعتی و همچنین مقاومت، پایداری و خوداتکایی کشورمان با وجود تحریم‌های ظالمانه ستود.

راه‌های تعمیق و تقویت همکاری‌های انتظامی از قبیل تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه مبارزه با جرائم سازمان یافته، تروریسم، جرائم سایبری، تولید و قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، پولشویی، قاچاق سلاح و مهمات، جعل اسناد و مهاجرت غیرقانونی از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

بنابر اعلام سفارت ایران در ویتنام، سردار رادان قرار است در این سفر از مرکز ملی آموزش مبارزه با تروریسم، مرکز ملی پایگاه داده‌های شهروندان و اداره امنیت سایبری و مبارزه با جرائم فناوری‌های پیشرفته ویتنام بازدید کند.

فرمانده فراجا و هیات بلندپایه انتظامی جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی ژنرال تولم وزیر امنیت عمومی ویتنام با هدف بسط و گسترش همکاری‌های انتظامی و پلیسی به ویتنام سفر کرده است. وی قرار است با آقای "فام مین چین" نخست وزیر ویتنام نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

سردار رادان در این سفر قرار است راه‌های تعمیق و تقویت همکاری‌های انتظامی از قبیل تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه مبارزه با جرائم سازمان یافته، تروریسم، جرائم سایبری، تولید و قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، پولشویی، قاچاق سلاح و مهمات، جعل اسناد و مهاجرت غیرقانونی با مسئولان این کشور تبادل نظر کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار