حماس گزارش العربیه درباره آتش‌بس را رد کرد

تهران (پانا) - حماس بامداد چهارشنبه اعلام کرد که گزارش شبکه العربیه درباره موافقت این جنبش با پیشنهاد بین المللی برای آتش‌بس در غزه صحت ندارد.

کد مطلب: ۱۴۶۳۴۹۵
لینک کوتاه کپی شد
حماس گزارش العربیه درباره آتش‌بس را رد کرد

به گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، در بیانیه حماس آمده است: اخبار منتشر شده توسط شبکه العربیه منسوب به (یک منبع ارشد حماس) مبنی بر دریافت پیشنهاد بین المللی برای آتش بس طولانی در غزه و بازگشت تدریجی آوارگان و یا رفتن هیاتی از جنبش برای گفت وگو به قاهره صحت ندارد.

حماس افزوده است: ما از رسانه‌ها می‌خواهیم که از صحت و اعتبار اخبار اطمینان حاصل کنند و احساسات مردم ما را که تحت تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی و قتل و کشتار نازی‌ها هستند، به بازی نگیرند.

پیش تر شبکه العربیه به نقل از یک منبع بلند پایه حماس گزارش داده بود که حماس پیشنهاد بین المللی برای تمدید آتش بس در غزه را دریافت کرده که شامل آزادی کودکان، زنان و سالمندان اسیر خواهد بود.

بر اساس این گزارش، هیاتی از حماس ظرف چند روز آینده به قاهره می‌رود تا درباره جزئیات توافق گفت وگو کرده و اجرای آن را آغاز کند.

پیش تر کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شده بود، مقامات صهیونیستی برآورد می‌کنند که حماس ظرف ۴۸ ساعت به توافق مبادله اسرا پاسخ خواهد داد.

لازم به ذکر است، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار