تایید حکم حبس ابد حمید نوری در دادگاه عالی سوئد

تهران (پانا) - رسانه‌های سوئدی می‌گویند دادگاه عالی با رد درخواست تجدیدنظر در پرونده حمید نوری، حکم حبس ابد وی را تایید کرده است.

کد مطلب: ۱۴۶۲۵۲۳
لینک کوتاه کپی شد
تایید حکم حبس ابد حمید نوری در دادگاه عالی سوئد

برخی رسانه‌ها روز چهارشنبه، ۱۶ اسفند، نوشتند: دادگاه عالی سوئد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر حمید نوری، شهروند ایرانی زندانی در سوئد را رد کرده است. دادگاه عالی سوئد درخواست تجدیدنظر حمید نوری را رد و حکم حبس ابد وی را تایید کرده است.

دادگاه تجدید نظر سوئد ۲۸ آذر، رای نهایی را درباره حمید نوری صادر و حکم حبس ابد دادگاه بدوی را تایید کرد.

این حکم در حالی صادر شد که مقام‎ات سوئد و به‌ویژه سیستم قضایی این کشور هیچ پاسخی به تناقضات موجود در این پرونده نداده‌اند؛ روند دادگاه چه در مرحله بدوی و چه در مرحله تجدیدنظر بسیاری از حقوق مسلم حمید نوری را نقض کرد.

بسیاری از اصول بین‌المللی دادرسی منصفانه و حتی قوانین داخلی سوئد در این روند نقض شدند و مقام‎ات سوئد هیچ ‎توجهی به این موضوع نداشتند.

حمید نوری آبان سال ۱۳۹۸ در فرودگاه استکهلم بازداشت و به سلول انفرادی منتقل شد و از آن زمان تاکنون همچنان در سلول انفرادی به سر می‌برد.

مقام‎ات سوئدی در طول بیش از ۴ سال گذشته همواره بدون هیچ دلیل موجه یا ثابتی در تماس‌ها و ملاقات‌های حمید نوری با خانواده‌اش اخلال ایجاد کرده‌اند و تماس‌های تلفنی او را با خانواده تا چندین ماه قطع می‌کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار