لاوروف:

اتحادیه اروپا موشک‌های دوربرد بیشتری به اوکراین می‌دهد

تهران (پانا) - وزیر خارجه روسیه امروز (جمعه) گفت اتحادیه اروپا پیشنهادهایی برای اوکراین دارد و گفته که برای حمله به اراضی روسیه باید بر انتقال تسلیحات دوربرد به کی‌یف تکیه کرد.

کد مطلب: ۱۴۵۹۸۹۳
لینک کوتاه کپی شد
اتحادیه اروپا موشک‌های دوربرد بیشتری به اوکراین می‌دهد

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: طبق داده‌های ما، سرویس اقدام خارجی اروپا توصیه‌هایی برای اوکراین تهیه کرده مبی بر اینکه روش‌هایی که اوکراین در حال حاضر با آن علیه مسکو می‌جنگد، پیروز نخواهد شد و اوکراین بازنده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا پیشنهادهایی به اوکراین داده که بر اساس آن لازم است تسلیحات دوربرد به کی‌یف داده شود تا آن‌طور که اتحادیه اروپا توصیف می‌کند، «به قلب روسیه برسند» و از این طریق دوباره مردم روسیه و اعتماد آنها را تضعیف کنند.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: موضع انگلیس در مورد مناقشه اوکراین تهاجمی‌تر از ایالات متحده است. مقام‌های کی‌یف گداهای حرفه‌ای شناخته شده بین‌المللی هستند. نقشی که انگلیس در رویدادهای جاری ایفا می‌کند حتی از هر کشور دیگری، از جمله ایالات متحده تهاجمی‌تر و در به طور قطع تحریک آمیزتر است.

لاوروف در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که داعش ساخته و پرداخته آمریکاست. مسکو حسن نیت خود را نسبت به غرب انجام داده است. مزدورانی وجود دارند که با گروه‌های تروریستی مانند داعش در اوکراین فعالیت می‌کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار