رشد ۸۵ درصدی ثروت کشورهای عضو بریکس تا دهه آینده

تهران (پانا) - جمعیت میلیونرهای کشورهای عضو گروه اقتصادهای نوظهور جهان موسوم به «بریکس»، تا دهه آینده ۸۵ درصد رشد خواهد کرد.

کد مطلب: ۱۴۵۹۵۸۱
لینک کوتاه کپی شد
رشد ۸۵ درصدی ثروت کشورهای عضو بریکس تا دهه آینده

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی، بر اساس پیش‌بینی یک شرکت سرمایه گذاری مشاوره‌ای، جمعیت میلیونرها در کشورهای عضو بریکس در دهه آینده افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

مطابق آمارهای ارائه شده از سوی شرکت نیو ورد ولث (New World Wealth) موسسه فعال در حوزه مشاوره و سرمایه گذاری مستقر در آفریقای جنوبی، تعداد میلیونرها در کشورهای عضو بریکس که در حال حاضر ۴۵ تریلیون دلار ثروت قابل سرمایه گذاری دارند، طی ۱۰ سال آینده، ۸۵ درصد افزایش می یابد.

کشورهای عضو بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی، ایران، مصر، اتیوپی، امارات متحده عربی و عربستان سعودی هستند.

مطابق گزارش این شرکت مشاوره‌ای، در حال حاضر ۱.۶ میلیون فرد با دارایی های قابل سرمایه گذاری در این گروه وجود دارند.

اندرو آمولیس تحلیلگر ثروت حاضر در شرکت New World Wealth در همین زمینه به سی‌ان‌بی‌سی گفت: پیش بینی رشد ۸۵ درصدی میلیونرهای بریکس، بالاترین رشد ثروت در بین هر بلوک یا منطقه در سطح جهان خواهد بود.

در مقابل و براساس داده های ارائه شده از سوی آمولیس، تعداد میلیونرهای گروه هفت (G۷) طی دهه آینده تا ۴۵ درصد افزایش یابد.

گروه هفت، ائتلافی متشکل از اقتصادهای پیشرفته جهان است که شامل کانادا، فرانسه، ژاپن، ایتالیا، آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا است.

دومینیک وولک از اعضای ارشد شرکت مشاوره سرمایه گذاری هنلی و شرکا (Henley & Partners) در همین زمینه گفت: «بریکس نظم جهانی را به چالش می کشد و جایگاه خود را به عنوان رقیب قدرتمند گروه هفت و سایر نهادهای بین المللی تثبیت می کند».

گفته می شود در حال حاضر هند با افزایش ۱۱۰ درصدی ثروت سرانه، تا سال ۲۰۳۳ پیشتاز خواهد بود و پس از آن عربستان سعودی قرار دارد. امارات متحده عربی نیز خود را برای رشد ۹۵ درصدی آماده کرده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار