امام جمعه بوشهر:

شهیدان از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی هستند

بوشهر(پانا) - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت شهیدان با شهادت خود موجب عزت دینی و اقتدار ملی شدند و از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی به شمار می‌روند .

کد مطلب: ۱۲۸۱۹۸۷
لینک کوتاه کپی شد
شهیدان از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی هستند

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نخستین کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان بوشهر اظهار کرد: شهادت پدیده‌ای شگرف است که سبب تحول و پویایی جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه شهید با شهادت خود مفاهیم و پدیده‌های شگرفی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: انسان وقتی متولد می‌شود با ارتحال از فضایی به فضایی دیگر منتقل می‌شود اما معدوم نمی‌شود ولی شهید نه با ارتحال بلکه با عروج و صعود به حیات جادوانی و آسمانی می‌رسد که عروج عرشی اولین دستاورد و پدیده شهادت است.

صفایی بوشهری ادامه داد: صیانت ملی دومین دستاورد شهادت است زیرا اگر پایمردی و ایثار شهدا در هشت سال دفاع مقدس نبود، کشور زیر لگد دنیای استعمار و استکبار، دچار بحران‌های مختلف شده بود.

وی تاکید کرد: حراست و صیانت مذهبی سومین نتیجه مبارک شهادت است که بیمه شدن اسلام توسط امام حسین(ع) نمونه بارز این دستاورد است.

امام جمعه بوشهر عزت خانواده شهدا و ماندگاری راه و رسم شهید را دیگر دستاوردهای پدیده شهادت دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه در یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا، راه و رسم آنها تبیین می‌شود به همین دلیل برگزاری کنگره‌ها، کمتر از شهادت نیست.

وی یادآور شد: کنگره‌ها کلید باز کردن مکتب شهدا هستند و بهترین هدیه به شهدا، مانایی و پویایی راه و رسم آنان است.

صفایی بوشهری با اشاره به سالروز فتح خرمشهر اظهار کرد: ۴۰ سال پیش در چنین روزی با پیوند مبارک و مستحکم سپاه، ارتش و مردم چنان حماسه ای آفریده شد که اگر نبود جهان استکبار بر این سرزمین مسلط شده بود.

وی ادامه داد: شهدا با از جان گذشتگی خود تمام توطئه های دشمن را نقش برآب کردند و برای اسلام عزت آفریدند و باعث شدند که امروز نیز دشمن جرات تعرض به خاک جمهوری اسلامی را ندارد.

امام جمعه بوشهر گفت: شهدای فرهنگی نماد علم و عمل هستند و نهادینه کردن آرمان‌های آنها وظیفه اصلی آموزش و پرورش است.

وی تاکید کرد: استان دارالحماسه و ولایتمدار بوشهر امروز نیز اگر بار دیگر دشمن حمله کند باز هم عزتمندانه از حریم اسلام، ایران و شهدا دفاع و خلیج فارس را گورستان متجاوزان خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار