وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد:

در دولت سیزدهم ۶۷ مرکز جدید دندانپزشکی در بخش دولتی راه‌اندازی شده است

تهران(پانا)- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از گسترش مراکز دندانپزشکی دولتی خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم تاکنون ۶۷ مرکز جدید دندانپزشکی در بخش دولتی در کشور راه‌اندازی شده است.

کد مطلب: ۱۴۷۰۳۶۶
لینک کوتاه کپی شد
در دولت سیزدهم ۶۷ مرکز جدید دندانپزشکی در بخش دولتی راه‌اندازی شده است

به گزارش وبدا، بهرام عین اللهی در حاشیه حضور در جمع مردم در مسجد امام هادی(ع) شهرک ولیعصر(عج) تهران با بیان اینکه تلاش ما فعالیت مراکز دندانپزشکی دولتی به صورت دو یا سه نوبته در طول شبانه روز است، گفت: یکی از راه‌های تقویت خدمات دندانپزشکی، افزایش تعداد مراکز و ساعات کاری آن‌ها در بخش دولتی است.

وی افزود: حتی به دنبال برون سپاری خدمات دندانپزشکی هستیم تا دندانپزشکان بتوانند با استفاده از امکانات بخش دولتی، خدمات مورد نیاز را با تعرفه دولتی به مردم ارائه کنند.

وی حضور در بین مردم و دیدار چهره به چهره با آن‌ها را از برنامه های وزارت بهداشت در دولت مردمی عنوان کرد و گفت: در سفرهای استانی رییس جمهور، میز ارتباطات مردمی وزارت بهداشت برای رسیدگی به مشکلات مردم برپا شده و باعث آشنایی با مشکلات مردم و اتخاذ تصمیماتی برای مقابله با کاستی‌ها می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عمده مشکل مردم در این منطقه از تهران را مربوط به بیمه اتباع بیگانه فاقد شناسه و دسترسی به برخی داروهای خاص دانست و گفت: در این منطقه داروخانه‌های زیادی فعال هستند؛ اما نیاز است که خدمات دارویی تقویت و داروخانه های مرجع همانند ۱۳ آبان از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران، راه اندازی شود.

عین‌اللهی ادامه داد: البته برخی از مشکلات مردم این منطقه مربوط به سایر دستگاه‌های اجرایی است که به آنها منعکس می‌شود.

وی همچنین در خصوص دسترسی به برخی داروهای بیماران خاص گفت: داروها دو دسته‌اند؛ برخی از آن‌ها جنبه درمانی و برخی دیگر جنبه نگهداری دارند؛ متأسفانه برخی بیماری‌های ژنتیکی، دارو و درمان موثری ندارند و داروهای آن‌ها بیش‌تر جنبه نگهداری دارند.

وی ادامه داد: خوشبختانه شرکت‌های دانش بنیان داروهای مشابه خارجی را با کیفیت بالا تولید می کنند اما برخی بیماران به استفاده از داروهای خارجی اصرار دارند که این موضوع، تخصصی و نیازمند نظرات پزشکان متخصص است اما آنچه مسلم است، نه تنها در کشور بلکه در بسیاری از کشورهای منطقه، تقاضا برای داروهای تولید شده در شرکت‌های دانش بنیان ایرانی وجود دارد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار