مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و ‌شهرستان فردیس خبر داد:

تحصیل ۱۱۰۰ ‌دانش‌آموز در یک شیفت مدارس فردیس

کرج (پانا) - مدیر آموزش و پرورش ‌ناحیه 2 کرج و شهرستان فردیس با بیان اینکه تراکم دانش‌آموزان در مدارس این شهرستان بالاست، گفت: در مدرسه شهید مفتح این شهرستان ۱۱۰۰ ‌دانش‌آموز در یک شیفت حضور دارند.

کد مطلب: ۱۴۶۹۱۱۱
لینک کوتاه کپی شد
تحصیل ۱۱۰۰ ‌دانش‌آموز در یک شیفت مدارس فردیس

ابوالحسن معظمی‌گودرزی در جلسه شورای آموزش و پرورش، یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان فردیس را ارتقای جایگاه آموزش و پرورش این شهرستان اعلام کرد و اظهار کرد: ‌عدم ارتقای ساختار اداری و جایگاه آموزش و پرورش فردیس در حال حاضر باعث شده تا در موضوعات مختلف با عقب‌ماندگی مشهودی مواجه باشیم.

وی با بیان اینکه از جمله این عقب‌ماندگی‌ها در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌وساز مدارس بسیار به چشم خورده و مشکل‌ساز شده است، به تراکم جمعیتی در مدارس شهرستان فردیس اشاره کرد و افزود: ‌در حال حاضر به دلیل نداشتن سرانه مناسب در حوزه آموزش و پرورش در شهرستان فردیس، تراکم دانش‌آموزان در مدارس بالاست و امکان ارائه آموزش مناسب به دانش‌آموزان فراهم نیست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس با بیان اینکه ‌به عنوان مثال در مدرسه شهید مفتح این شهرستان 1100 ‌دانش‌آموز در یک شیفت حضور دارند و در شیفت مخالف نیز قریب به 800 دانش‌آموز در مدرسه حضور دارند، ادامه داد: اگر بخواهیم این دانش‌آموزان را در کلاس‌های 25 نفره تقسیم کنیم حداقل به چهار مدرسه نیاز خواهیم داشت.

معظمی‌گودرزی اضافه کرد: در حال حاضر با مشکل استقرار ساختمان اداری آموزش و پرورش نیز مواجه هستیم که اگر بخواهیم ساختمان اداری داشته باشیم باید یک مدرسه را تخلیه کنیم که این نیز مشکل دیگری برای این شهرستان به وجود خواهد آورد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرج و شهرستان فردیس خاطرنشان کرد: به یقین اگر ارتقای اداری این شهرستان هرچه سریع‌تر اتفاق بیفتد، می‌توانیم بخشی از مشکلات کنونی دانش‌آموزان و مدارس شهرستان را کاهش دهیم.

دانش‌آموزخبرنگار: ابوالفضل جانی‌پور

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار