مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی خبر داد:

واریزی ۳ میلیون تومانی برای بازنشستگان تامین اجتماعی

تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت مبلغ سه میلیون تومان بابت علی‌الحساب متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان برای ماه‌های فروردین تا خرداد سال ۱۴۰۳ خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۸۵۲۱۹
لینک کوتاه کپی شد
واریزی ۳ میلیون تومانی برای بازنشستگان تامین اجتماعی

میرهاشم موسوی با اشاره به رویکرد دولت مردمی سیزدهم و شهید جمهور در مورد ارتقای معیشت اقشار بازنشسته و مستمری‌بگیر گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم دولت مردمی سیزدهم و شخص رئیس‌جمهور شهیدمان حضرت آیت‌الله رئیسی، توجه به معیشت و زندگی بازنشستگان و مستمری‌بگیران بود.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در استمرار این نگاه، دولت محترم براساس مصوبه‌ای که در هفته گذشته به موجب قانون بودجه داشت؛ به همه صندوق‌های بازنشستگی ابلاغ کرد که سه میلون تومان بابت متناسب‌سازی فروردین تا خرداد به‌صورت علی‌الحساب برای متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان واریز کنند. ما هم اعلام کرده بودیم که در تلاش هستیم به محض تأمین منابع که رقمی بالغ بر ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان را شامل می‌شود؛ این مبلغ علی‌الحساب را پرداخت ‌کنیم.

وی ادامه داد: با همکاری سازمان برنامه و نظام پولی و بانکی کشور، این منابع تأمین شده و طی ساعات آینده مبلغ سه میلیون تومان به همه حساب مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین‌اجتماعی واریز می‌شود.

موسوی افزود: بعد از این ما در تعامل با بازنشستگان و نمایندگان کانون‌های بازنشستگی، احکام و شرایطی را که به موجب قانون بایستی تطبیق و اجرا کنیم، جمع‌بندی خواهیم کرد.

وی افزود: این واریز برای همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران خواهد بود و با هماهنگی فنی با بانک، همین امروز (چهارشنبه 13 خرداد)به صورت کامل به حساب همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی واریز می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره واریزی علی‌الحساب به حساب بازنشستگان گفته بود: دولت منابع پرداخت علی‌الحساب را برای بخشی از صندوق‌ها تامین کرده است و برای صندوق تأمین‌اجتماعی هم بحث شد.

سید صولت مرتضوی اظهارداشت: قانون برنامه هفتم توسعه ابلاغ شد و طبق آن، احکام بازنشستگان در صندوق‌های بازنشستگی کشوری، فولاد و تأمین اجتماعی صادر خواهیم کرد.

وی افزود: دولت منابع پرداخت علی‌الحساب را برای بخشی از صندوق‌ها تامین کرده است و برای صندوق تأمین‌اجتماعی هم بحث شد، چون گفته شده از محل فروش سهام شرکت‌ها این منابع تأمین شود و به محض اینکه منابع بیاید، پرداخت انجام می‌شود.

وزیر کار بیان کرد: دستور آقای مخبر این بود تأمین منابع با قید فوریت تامین شود؛ امیدواریم شرمنده بازنشستگان نشویم، طبق قانون و مصوبه دولت علی‌الحساب منابع تامین و پرداخت شده و احکام صادر می‌شود و معادل احکام، پرداخت‌ها انجام خواهد گرفت. آنها که کمتر دریافت کرده‌اند اصلاح خواهد شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار