میانگین توزیع روزانه بنزین کشور به ۱۲۰ میلیون لیتر رسید

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از افزایش ۴ درصدی مصرف بنزین از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: در این مدت به‌طور میانگین روزانه ۱۱۹.۴ میلیون لیتر بنزین در کشور توزیع شده است.

کد مطلب: ۱۴۶۵۰۱۴
لینک کوتاه کپی شد
میانگین توزیع روزانه بنزین کشور به ۱۲۰ میلیون لیتر رسید

طبق اعلام شانا، جعفر سالاری‌نسب، گفت: به‌طور میانگین از ابتدای امسال تاکنون (یکم تا پنجم فروردین‌ماه ۱۴۰۳) ۱۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور توزیع شده که این عدد در مقایسه، با مدت مشابه پارسال (یکم تا پنجم فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲)، با ۱۱۴ میلیون و ۶۶۰ هزار لیتر، ۴.۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در روز‌های شنبه، چهارم فروردین‌ماه و یکشنبه، پنجم فروردین‌، نیز به‌ترتیب ۱۲۰.۵ و ۱۲۲.۵ میلیون لیتر بنزین در کشور توزیع شده که این اعداد نیز در مقایسه با مدت مشابه پارسال (چهارم و پنجم فروردین‌ سال ۱۴۰۲) با ۱۱۰ و ۱۲۰.۹ میلیون لیتر، به‌ترتیب ۹.۵ و ۱.۳ درصد رشد یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تأکید بر لزوم مدیریت بهینه مصرف سوخت از سوی هموطنان تصریح کرد: نظارت جدی بر روند عرضه سوخت در جایگاه‌های سراسر کشور و آماده‌باش کامل ستاد، مناطق و نواحی این شرکت، تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت. در روز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲ (آخرین روز پارسال)، بیش از ۱۵۲ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد، که این عدد رکورد بی‌سابقه‌ای در مصرف بنزین کشور به‌شمار می‌رود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار