پرداخت ۴،۷۹۴ همت وام بانکی تا پایان بهمن

تهران (پانا) - بانک مرکزی در گزارشی اعلام کرد‌ تا پایان بهمن امسال، ۴ هزار و ۷۹۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده که ۶۱.۱ درصد آن مرتبط با تسهیلات سرمایه در گردش بوده است.

کد مطلب: ۱۴۶۴۴۶۲
لینک کوتاه کپی شد
پرداخت ۴،۷۹۴ همت وام بانکی تا پایان بهمن

‌بنا به گزارش بانک مرکزی مجموعه شبکه بانکی در ۱۱ ماه ابتدایی امسال ۴ هزارو ۷۹۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا کرده است که بیش از نصف این تسهیلات مربوط به تسهیلات سرمایه در گردش تولیدی‌ها است.

بنا به اعلام بانک مرکزی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۱۳۱ هزار میلیارد تومان، تسهیلات فرزندآوری ۳۳ هزار و ۷۰۶ میلیارد تومان و تسهیلات قرض الحسنه ضروری ۲۰۵ هزار میلیارد تومان اعطا شده است

همچنین به تسهیلات قرض الحسنه کمیته امداد امام خمینی ۱۴.۳ هزار میلیارد تومان و تسهیلات قرض الحسنه بهزیستی نیز ۴.۱ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

طبق گزارش بانک مرکزی همچنین سهم بخش کشاورزی، ۲۷۶ هزار میلیارد تومان، بخش صنعت و معدن ۱۴۲ هزار میلیارد تومان، بخش مسکن و ساختمان به ۲۱۹ هزار میلیارد تومان، بخش بازرگانی ۳۹۱ هزار میلیارد تومان و بخش خدمات نیز هزار و ۵۷۶ هزار میلیارد تومان بوده است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی، تسهیلات سرمایه در گردش ۶۱.۱ درصد کل تسهیلات اعطایی بانک‌ها را به خود اختصاص داده و ارزش این تسهیلات به ۲ هزار و ۹۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و پس از آن، هدف «ایجاد» با ۶۸۴ هزار میلیارد تومان، ۱۴.۳ درصد و هدف «خرید کالای شخصی» با ۸.۱ درصد و اختصاص ۳۸۶ هزار میلیارد تومان به خود بالاترین درصد و ارزش اعطای تسهیلات را دارند.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده این گزارش از سامانه سمات، بر اساس اطلاعات ارسالی بانک‌ها استخراج شده و برگرفته از طبقه بندی ISIC است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار