تفاهم‌نامه ساخت ۳۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار فاقد مسکن و بدمسکن به تصویب رسید

تهران (پانا) - در قالب تفاهمنامه بین ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تفاهم‌نامه ساخت ۳۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار فاقد مسکن و بدمسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن امضا شد.

کد مطلب: ۱۴۳۳۶۸۸
لینک کوتاه کپی شد
تفاهم‌نامه ساخت ۳۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار فاقد مسکن و بدمسکن به تصویب رسید

با حضور آقامحمدی، رئیس ستاد توانمندسازی محلات کم‌برخوردار و صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تفاهم نامه ساخت ۳۰۰ هزار واحد مسکونی تحت عنوان مسکن در حد وسع برای اقشار فاقد مسکن و بدمسکن امضا شد.

نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد و حاشیه شهرهای مناطق هدف تفاهم‌نامه در چارچوب سیاست‌های مصوب ستاد ملی بازآفرینی شهری از دیگر اهداف این توافق است.

علی آقا محمدی، رئیس ستاد توانمندسازی محلات کم‌برخوردار در این نشست از این طرح به عنوان مسکن در حد وسع نام برد و اظهار کرد: اقشاری از جامعه ممکن است از نظر مالی شرایط تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن را نداشته باشند. بنابراین در قالب این طرح هدف گذاری کردیم تا ساکنان و مستاجران ۲۰۲۰ محله کم‌برخوردار بتوانند خانه‌دار شوند.

وی افزود: تاکنون ۶۶ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند که با توجه به شرایط فرم "ج" وزارت راه و شهرسازی ۴۴ هزار نفر به تایید رسیدند.

رئیس ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار تاکید کرد: افراد با هر مقدار توانمندی می‌توانند در این طرح مشارکت کنند. تاکنون ارقامی بین ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان آورده توسط متقاضیان اظهار شده است. تفاوت مسکن این افراد بر اساس آورده به نوع ساخت، مکان و امکانات مربوط می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار