واکنش وزارت ارتباطات به بازداشت مدیرعامل یک پیام‌رسان داخلی

تهران (پانا) - رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که در حال پیگیری موضوع هستند و از دستگاه قضایی هم انتظار صبوری بیشتری در مواجهه با پلتفرم‌های داخلی وجود دارد همانطور که در موارد مشابه با درایت و نگاه حمایتی به موضوع توجه داشتند.

کد مطلب: ۱۴۲۹۳۸۹
لینک کوتاه کپی شد
واکنش وزارت ارتباطات به بازداشت مدیرعامل یک پیام‌رسان داخلی

به دنبال اعلام خبر بازداشت مدیرعامل یکی از پیام‌رسان‌های داخلی به اتهام فراهم کردن بستر انتشار محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی، محمد احسان خرامید، مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی اظهار کرد: حمایت و توسعه پلتفرم‌های داخلی از وظایف وزارت ارتباطات بوده و هست و البته التزام به قانون هم وظیفه پلتفرم‌ها است.

وی تأکید کرد: در حال پیگیری موضوع هستیم و از دستگاه قضایی هم انتظار صبوری بیشتری در مواجهه با پلتفرم‌های داخلی داریم همانطور که در موارد مشابه با درایت و نگاه حمایتی به موضوع توجه داشتند.

قوه قضاییه امروز اعلام کرد که تذکرهای مکرر و چندین باره به مدیرعامل یکی از پلتفرم‌های ایرانی برای چاره اندیشی در رابطه با انتشار محتوای غیراخلاقی و انتشار تصاویر مستهجن با بی توجهی این پلتفرم همراه بود، در پی این موضوع مقام قضایی در ۲ نوبت از مدیرعامل این پلتفرم برای این مهم دعوت کرد که با بی توجهی فرد مورد اشاره همراه بود.

پس از جلب مدیرعامل این مجموعه عناوین اتهامی تسهیل دسترسی به محتوای مستهجن و فراهم کردن موجبات فساد از طریق بسترسازی و عدم نظارت منتهی به اشاعه فحشا به وی تفهیم شد. در حال حاضر و پس از تفهیم اتهام متهم با قرار وثیقه آزاد است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار