افزایش ۸ درصدی سفرهای بین استانی در آبان ۱۴۰۲ 

تهران (پانا) - تحلیل وضعیت تردد در سطح محورهای مواصلاتی کشور، از افزایش ۸ درصدی ترددهای بین استانی در آبان ۱۴۰۲ خبر می‌دهد.

کد مطلب: ۱۴۲۸۷۲۹
لینک کوتاه کپی شد
افزایش ۸ درصدی سفرهای بین استانی در آبان ۱۴۰۲ 

به گزارش خبری وزارت راه و شهرسازی بر اساس تحلیل وضعیت تردد در سطح محورهای مواصلاتی کشور، در آبان ماه امسال ۶۴ میلیون و ۳۶۲ هزار ۷۹۹ تردد بین استانی وسایل نقلیه سبک در جاده‌ها به ثبت رسیده است.

این آمار از افزایش هشت درصدی متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک در مقایسه با آبان ماه سال ۱۴۰۱ خبر می‌دهد که نشان‌دهنده افزایش سفرها نسبت به سال قبل است.

بر مبنای این گزارش آمار متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک در آبان‌ماه نسبت به مهر ماه امسال کاهش ۳ درصدی داشته است.

بر اساس تحلیل وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی کشور، بیشترین تردد بین استانی وسایل نقلیه سبک در روز پنجم آبان با ۲ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۷۰۱ تردد و کمترین میزان تردد هم در روز ۲۹ آبان با یک میلیون و ۸۰۶ هزار و ۷۵۸ تردد ثبت شده است.

تحلیل تردد ورود و خروج آبان‌ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، در استان‌های بوشهر با ۲۶ درصد، سیستان و بلوچستان با ۲۵ درصد و ایلام با ۲۲ درصد بیشترین افزایش تردد را نشان می‌دهد.

این گزارش می‌افزاید استان‌های گلستان‌ و خراسان شمالی هر یک با منفی ۵ درصد و کرمانشاه با منفی ۲ درصد کاهش تردد، بیشترین کاهش سفرها را در بین استان‌های کشور داشته‌اند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار