وزیر جهاد کشاورزی:

نیاز به واردات مرغ سال آینده کم می‌شود

تهران (پانا) - وزیر جهاد کشاورزی گفت در صنعت طیور و صنعت دام به ‌دنبال این هستیم که با تکیه بر تولید داخل نیاز کشور را تامین کنیم.

کد مطلب: ۱۴۲۵۵۱۹
لینک کوتاه کپی شد
نیاز به واردات مرغ سال آینده کم می‌شود

به گزارش ایسنا؛ محمدعلی نیکبخت با بیان اینکه با ظرفیت و امکاناتی که در اختیار داریم، برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا به سمت تولید مرغ در داخل کشور برویم، اظهار کرد: با همه وابستگی‌هایی که صنعت طیور به خارج از کشور دارد، تلاش می‌کنیم که صنعت متعادل شود و ضمن ایجاد تراز بین بخش‌های مختلف تولید نیز رونق داده شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی‌ها بر این است که سال آینده خیلی به واردات نیازی نداشته باشیم و نیاز کشور از تولید داخل تامین شود. همچنین به زنجیره‌ها اجازه داده خواهد شد بعد از تامین داخل و اطمینان بخشی به سمت صادرات بروند. در حال حاضر در این مسیر هستیم و برنامه‌ها به خوبی پیش می‌رود.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: در ارتباط با گوشت قرمز نیز همیشه مقداری کمبود داشتیم و در حال حاضر نیز کمبودهایی در این بخش داریم. قصد داریم بر تولید داخل تمرکز کنیم و در راستای تحقق این امر بناست با واحدهای تولید داخل (‌دام سبک و سنگین) قراردادهای تولید منعقد شود و آن‌ها را با نهاده‌هایی که در اختیارشان می‌گذاریم، حمایت و پشتیبانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه صنعت دام، سرمایه‌گذاری سنگینی می‌طلبند و رسیدن به نتیجه مطلوب در این بخش زمان‌برتر است، گفت: ما به دنبال تولید داخل هستیم و اگر روزی هم قرار شد واردات داشته باشیم، باید دام وارد و در داخل کشور پروار کنیم یا تلیسه به عنوان دام مولد وارد و اقدام به تولید کنیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار