رئیس کل بانک مرکزی:

تلاش می‌کنیم تورم را به کانال ۲۰ تا ۳۰ درصد برسانیم

تهران (پانا) - رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برای مهار تورم و رساندن نرخ ارز به یک عدد با ثبات همه تلاش خود را به کار برد، گفت برنامه‌ای که برای مهار تورم ارائه داده شده این است که آن به کانال ۲۰ تا ۳۰ درصد رسانده شود.

کد مطلب: ۱۳۵۹۱۴۱
لینک کوتاه کپی شد
تلاش می‌کنیم تورم را به کانال ۲۰ تا ۳۰ درصد برسانیم

به گزارش ایرنا؛ محمدرضا فرزین درباره «مهار تورم و افزایش تولید» در سال ۱۴۰۲، گفت: باید اختیاراتی به بانک مرکزی داده شود تا بتوانیم اضافه‌برداشت‌های بانک‌ها را کاهش دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: بخش عمده‌ای از این اضافه‌برداشت‌ها در تعدادی از بانک‌های محدود است و برنامه مشخصی داریم که آن را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: ما برای مهار تورم و رساندن نرخ ارز به یک عدد با ثبات همه تلاش خود را می‌کنیم. برنامه‌ای که برای مهار تورم ارائه دادیم این است که آن را به کانال ۲۰ تا ۳۰ درصد برسانیم که در گرو تلاش همه مسئولان و دستگاه‌های مختلف کشور است.

به گزارش ایرنا، اولین همایش «بهار خدمت» با تکیه بر تحقق شعار سال ۱۴۰۲، مبنی بر «مهار تورم و افزایش تولید»، صبح دوشنبه (۶ فروردین ۱۴۰۱) با حضور آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهور، اعضای هیأت دولت و مدیران ارشد در سالن اجلاس سران برگزار شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار