موافقت‌نامه و شرایط عمومی قراردادهای واگذاری (فاکتورینگ) ابلاغ شد

تهران (پانا) - بخشنامه «موافقت‌نامه و شرایط عمومی قراردادهای واگذاری (فاکتورینگ)» از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خطاب به کارفرمایان، تأمین‌کنندگان و پذیرندگان ابلاغ شد.

کد مطلب: ۱۳۵۹۱۱۱
لینک کوتاه کپی شد
موافقت‌نامه و شرایط عمومی قراردادهای واگذاری (فاکتورینگ) ابلاغ شد

به گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور‏‏،‏‏‏ این بخشنامه که مرتبط با آیین‌نامه اجرایی ماده (۸) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی موضوع نحوه واگذاری مطالبات قراردادی است، در پایگاه اطلاع‌رسانی نظام فنی و اجرایی کشور منتشر شده است.

«سیدمسعود میرکاظمی»‏‏، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور‏‏،‏‏‏ در مقدمه این بخشنامه خطاب به کارفرمایان، تأمین‌کنندگان و پذیرندگان نوشته است: «به استناد تبصره (۳) ماده (۳) آیین‌نامه اجرایی ماده (۸) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، تصویب‌نامه شماره ۸۳۸۰۶/ت۵۷۷۴۹ ه مورخ ۲۲/۰۷/۱۳۹۹ و نظام فنی اجرایی یکپارچه کشور، تصویبنامه شماره ۲۵۲۵۴/ت۵۷۶۹۷ ه مورخ ۰۸/۰۳/۱۴۰۰ هیات محترم وزیران، موضوع آئیننامه اجرایی ماده ۳۴ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، به پیوست موافقتنامه شرایط عمومی همسان قرارداد واگذاری مطالبات قراردادی (فاکتورینگ) برای انعقاد قراردادهای واگذاری ابلاغ می‌گردد.«

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه نوشته است: «تبعیت از این چهارچوب برای تمام قراردادهای اصلی که در آنها از وجوه عمومی برای تأمین کالا و خدمات در نظر گرفته شده، لازم است. قرارداد واگذاری صرفاً در صورت ثبت در سامانه واگذاری برای کارفرما لازم‌الرعایه است. امور نظام فنی، اجرایی، مشاوران و پیمانکاران سازمان برنامه و بودجه کشور تا مدت سه ماه پس از ابلاغ این بخشنامه، موارد اصلاحی (احتمالی) لازم را اعمال و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانیnezamfanni.ir اعلام می‌نماید.»

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار