دانشگاه کاشان در 4 رشته نظام رتبه‌بندی شانگهای بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

کاشان (پانا) - معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه کاشان برای نخستین بار در چهار رشته مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مواد و علوم و مهندسی انرژی در نظام رتبه‌بندی شانگهای در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

کد مطلب: ۸۳۹۴۸۴
لینک کوتاه کپی شد
دانشگاه کاشان در 4  رشته نظام رتبه‌بندی شانگهای  بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ، دانشگاه کاشان برای نخستین بار در چهار رشته مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مواد و علوم و مهندسی انرژی در نظام رتبه بندی شانگهای در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت .

مجید منعم زاده اظهار کرد: رتبه‌‌بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ چین منتشر می‌شود. این رتبه‌بندی در قالب یک پروژه بزرگ در کشور چین برای اولین بار در ژوئن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط دانشگاه شانگهای منتشر شد و به صورت سالانه روزآمد می‌شود .

وی تعداد تولیدات علمی در هر موضوع دانشگاهی، تعداد تولیدات علمی در مجلات برتر در هر حوزه، درصد همکاری‌های بین المللی در تولید مقالات، میانگین تأثیر مقالات (استنادات نرمال شده) و تعداد برندگان جوایز مشهور بین المللی را از شاخص های این نظام رتبه بندی عنوان کرد و افزود: دانشگاه کاشان بر اساس ارزیابی این شاخص ها در حوزه مهندسی شیمی رتبه 301 تا 400 و در حوزه‌های مهندسی مواد، علوم و مهندسی انرژی و مهندسی برق و الکترونیک رتبه 401 تا 500 جهان را کسب کرد .

وی خاطر نشان کرد: رتبه بندی موضوعی شانگهای در سال ۲۰۱۸ در ۵۴ رشته در قالب ۵ حوزه کلی شامل حوزه مهندسی ( ۲۲ رشته)، حوزه علوم پایه ( ۸ رشته)، حوزه علوم زیستی ( ۴ رشته)، حوزه علوم پزشکی ( ۶ رشته) و حوزه علوم اجتماعی ( ۱۴ رشته) صورت گرفته است .

دکتر منعم زاده اظهار داشت: تنها دانشگاه‌هایی می‌توانند در این حوزه‌ها مورد ارزیابی قرار گیرند که از حداقل تعداد تولیدات علمی در بازه زمانی ۲۰۱۶-۲۰۱۲ در پایگاه وب آو ساینس برخودار بوده‌اند؛ این حد آستانه در رشته‌های مختلف متفاوت است .

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار