مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه(پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی کرمانشاه خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۳۰۵۶۴
لینک کوتاه کپی شد
توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی کرمانشاه آغاز شد

سلمان محمدی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، در مراسم آغاز اجرای طرح ملی توزیع شیر رایگان در مدارس که در مدرسه هیئت امنایی بدر برگزار شد، با اشاره به آغاز توزیع شیر رایگان بین دانش‌آموزان استان بعد از وقفه شش ساله، گفت: توزیع شیر رایگان بین دانش‌آموزان با دستور رئیس جمهور آغاز شده است.

وی با بیان این‌که تمامی دانش‌آموزان‌ مقطع ابتدایی در مدارس شهری، روستایی و عشایری هفته‌ای دو بار مشمول دریافت شیر رایگان می شوند، گفت: ۲۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان استان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با بیان اینکه توجه به ارزش غذایی شیر در اجرای این طرح مورد تاکید آموزش و پرورش است، گفت: شیر مورد نیاز برای توزیع در مدارس باید استانداردهای خاصی داشته باشد و دلیل توزیع دیرهنگام شیر رایگان در بین دانش‌آموزان استان در جهت رعایت این استانداردها بوده است.

محمدی یادآور شد: شیر برای توزیع بین دانش‌آموزان باید پاکتی ۲۰۰ میلی‌لیتری بوده و در عین حال دارای چربی ۲.۵ درصد باشد.

وس در ادامه از خانواده‌ها و کادر مدرسه خواست تا آگاهی دانش‌آموزان را در مورد اهمیت مصرف شیر بالا برده تا حتما شیری که در اختیارشان قرار گرفته را مصرف کنند.

بالاترین مقام دستگاه تعلیم و تربیت استان با اشاره به رویکرد آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان طبق سند تحول بنیادین، گفت: آموزش و پرورش به دنبال تربیت یک بعدی دانش‌آموزان نبوده و نمی‌خواهد دانش‌آموزان صرفا در یک جهت رشد داشته باشند بلکه می‌کوشد تا آن‌ها را برای زندگی کردن در جامعه تعلیم بدهد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار