۵ مسجد ویژه اعتکاف دانش‌آموزی در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج (پانا) - معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان عنوان کرد از ١٣ رجب ۵ مسجد در کهگیلویه و بویراحمد میزبان دانش‌آموزان معتکف است.

کد مطلب: ۱۳۴۳۷۱۴
لینک کوتاه کپی شد
۵ مسجد ویژه اعتکاف دانش‌آموزی در کهگیلویه و بویراحمد

حجت الاسلام هاشم موسوی نیا با اشاره به اینکه مسجد ابوالفضل(ع) واقع در گلستان ۵ ویژه اعتکاف پسران و مسجد امام حسن عسگری(ع) واقع در ترمینال یاسوج ویژه نوجوانان دختر است، تاکید کرد: باید زمینه اعتکاف دلنشین و معنوی را برای قشر جوان و نوجوان فراهم کنیم.

وی گفت: هرچه ارتباط این گروه‌های سنی با معنویات و اهل بیت (ع) بیشتر شود، بازدارندگی و اثر آن در زمینه معضلات اجتماعی بالا می‌رود و ملموس‌تر می‌شود.

موسوی نیا با بیان اینکه اجرای برنامه اعتکاف برای دانش آموزان معتکف با رویکرد جهاد تبیین خواهد بود، افزود: دانش آموزان معتکف با برنامه‌هایی مانند اخلاق در نظام تعلیم و تربیت، راه‌های بهره‌گیری از اخلاق نیکو با توجه به قرآن کریم، شرح اعتکاف و رسم بندگی، مراسم جزء خوانی و محفل انس با قرآن، تفسیر، بیان احکام و مسائل شرعی، آشنا می‌شوند.

موسوی نیا با اشاره به اینکه تاکنون چهار هزار و ۵٠٠ نفر معتکف برای شرکت در این آیین معنوی نام نویسی کرده اند که ۷۰ درصد آنان جوانان هستند ادامه داد: ایام اعتکاف امسال از سحرگاه پانزدهم بهمن‌ماه تا غروب هفدهم بهمن است.

وی در خصوص دیگر شهرها و بخش ها هم اضافه کرد: در بخش‌های دیشموک، چاروسا و سوق هر کدام در دو مسجد میزبان متکفین خواهد بود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه این استان با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف در روستای‌های شهرستان کهگیلویه گفت: این برنامه در پنج روستای تل کوچک، راک، دوریزگان ،فیلگاه و چنگوا که اعلام آمادگی کردند، برگزار خواهد شد.

وی افزود: برنامه اعتکاف ویژه خواهران در شهر دهدشت در مساجد امام رضا(ع) و نبی اکرم (ص) برگزار می شود و برادران در مسجد صاحب الزمان (ع) این شهر برنامه اعتکاف را برگزار خواهند کرد.

موسوی نیا با اشاره به برگزاری آیین اعتکاف ویژه دانشجویان در دانشگاه یاسوج نیز خبر داد و اضافه کرد: مساجد شهر یاسوج ویژه معتکفان هم به این شرح است:
مسجد صاحب‌الزمان (عج) -عمومی برادران-خیابان، ولی‌عصر
-مسجد حضرت ابوالفضل (ع) -نوجوانان پسر-گلستان ۵
-مسجد امام حسین (ع) -عمومی برادران-معلم ۴
-مسجد سیدالشهدا (ع) -عمومی خواهران-بلوار شهید سلیمانی روبه روی شاهد ۲
-مسجد قبا دولت آباد-عمومی خواهران-بلوار قرنی
-مسجد امام صادق (ع) -نوجوانان پسر-بلوار قرنی
-مسجد امام حسن عسکری (ع) -نوجوانان دختر-ترمینال قدیم
-مسجد دانشگاه یاسوج-عمومی دانشجویان-زیرتل
-مسجد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج-دختران نوجوان-بعد از انتقال خون
ایام‌البیض از سحرگاه سیزدهم ماه رجب‌ آغاز می شود و به مدت سه روز ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار