اولویت توزیع اقلام ورزشی با مناطق محروم استان فارس است

شیراز(پانا)-مدیر کل آموزش و پرورش فارس از توزیع اقلام ورزشی با اولویت مناطق محروم استان فارس خبر داد و عنوان کرد تجهیزات ورزشی در سراسر استان با هدف تشویق و ترغیب همکاران و دانش‌آموزان به امر ورزش، با اولویت مدارس مناطق محروم توزیع می شود.

کد مطلب: ۱۱۳۲۹۲۶
لینک کوتاه کپی شد
اولویت توزیع اقلام ورزشی با مناطق محروم استان فارس  است

فرهاد اسماعیلی در حاشیه مراسم اعزام کاروان تجهیزات ورزشی به مدارس سراسر فارس و افتتاح زمین چمن مصنوعی، با اشاره به اهمیت ورزش در سلامت انسان گفت: در آموزش و پرورش، تربیت بدنی بر پایه سلامت است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه نیروی متخصص از هر تجهیزاتی بهتر است، گفت: هدف ما ارتقاء سطح کیفی ورزش در فارس با بهره گیری از پتانسیل موجود نیروی انسانی در ورزش استان است.

اسماعیلی افزود: سیاست گذاری در ایام کرونا، تغییراتی داشت و در بحث تجهیزات نیز به دلیل تعطیلی مدارس توجه بیشتر به وسایل با دوام است که تجهیزاتی هم که امروز به نقاط محروم ارسال می شود، از این نوع وسایل است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در توزیع اقلام ورزشی دانش‌آموزان اتباع خارجه نیز سهمیه دارند گفت: در ایران، این شهر و استان بیشترین آمار متمرکز اتباع خارجه را دارد و باید توجه داشت که نگاه آموزش و پرورش به این دانش آموزان با دیگر دانش‌آموزان یکسان است.

او با اشاره به اینکه در نظر داشتیم 27 چمن مصنوعی را به بهره‌برداری برسانیم که این بیست و دومین زمین است، گفت: سرانه ورزشی فارس پیش از این 22 صدم مترمربع بود که امروز به 27 صدم مترمربع ارتقا پیدا کرده است این در حالی است که میانگین سرانه ورزشی آموزش و پرورش 33 صدم متر مربع است و برای رسیدن به آن نیازمند تلاش مضاعف هستیم.

کاروان تجهیزات ورزشی با شعار " مهر با نشاط " با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان و شامل تجهیزاتی همچون120 دستگاه میز پینگ پنگ، 100 جفت پایه والیبال، هزار و 500 تخته تاتامی، 300 عدد تشک 2 در یک ژیمناستیک، تعدادی وسایل برای کلاس درس تربیت بدنی مانند نردبان سوئدی، قارچ، پیش تخته، 200 عدد ترازو و 300 عدد قدسنج و تشک دو و میدانی به مدارس سراسر استان اعزام شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار