رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز:

افزایش چندباره ظرفیت تولید ماسک در البرز

کرج (پانا)- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز عنوان کرد سعی ما بر این است که توان توزیع ماسک در داروخانه‌ها را بالا ببریم تا راحت تر در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

کد مطلب: ۱۱۱۷۳۶۵
لینک کوتاه کپی شد
افزایش چندباره ظرفیت تولید ماسک در البرز

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز «رامین ربیعی» گفت: برخی از استان‌ها که کارخانه‌های تولید ماسک ندارند، نیازشان از طریق استان‌هایی مانند البرز تأمین می‌شود که ظرفیت بالایی در تولید ماسک دارد به همین دلیل نمی‌توانیم کل ماسک‌های تولیدی روزانه استان را در خود البرز توزیع کنیم.

ربیعی با بیان اینکه توزیع ماسک در داروخانه‌های استان سهمیه بندی می شود، ادامه داد: بر این اساس با توجه به اینکه حدود ۴۶۰ داروخانه در سطح استان البرز وجود دارد باید به گونه‌ای پیش رویم که همه داروخانه ها سهمیه ماسک خود را دریافت کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز بیان کرد: با توجه به توان تولیدی ماسک در استان، می‌توانیم هر هفته یک میلیون عدد ماسک در قالب ۲۰ هزار بسته ۵۰ عددی را در سطح داروخانه‌های استان البرز توزیع کنیم، سعی ما بر این است که توان توزیع ماسک در داروخانه‌ها را بالا ببریم تا راحت تر در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

ربیعی با اشاره به اینکه راه اندازی چند واحد تولید ماسک دیگر در استان البرز در دستور کار قرار داده شده، افزود: این واحدها توان تولید نزدیک به دو میلیون عدد ماسک در روز را دارند و با احتساب تولید دو میلیون و ۵۰۰ هزار عدد ماسک که اکنون به صورت روزانه در استان وجود دارد، در آینده می‌توانیم تولید بیش از چهار میلیون عدد ماسک در روز را در استان البرز تجربه کنیم.
وی با اشاره به اینکه در زمینه تأمین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولید کننده ماسک نیز سرمایه گذاران را تشویق کرده‌ایم که وارد این خط تولید شوند، افزود: با این حساب تا دو ماه دیگر در زمینه تولید «ملت بلون» که ماده اولیه ماسک سه لایه است به خودکفایی می رسیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار