فرمانده انتظامی تهران بزرگ:

کشف ۲۵ تُن مواد مخدر و جمع‌آوری ۸۵ هزار معتادمتجاهر در تهران

تهران (پانا) - فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف ۲۵ تُن مواد مخدر طی سال گذشته در تهران خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۸۲۹۰۳
لینک کوتاه کپی شد
کشف ۲۵ تُن مواد مخدر و جمع‌آوری ۸۵ هزار معتادمتجاهر در تهران

سردار عباسعلی محمدیان در حاشیه مراسم امحاء ۱۶ تن مواد مخدر که صبح امروز در کهریزک برگزار شد؛ ضمن عرض تبریک به مناسبت عید سعید غدیر، گفت: در آستانه سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر هستیم. مبارزه با مواد مخدر یکی از اولویت‌های مهم ماست. آثار و تبعات که این مواد بسیار است و بر روی سلامت جامعه نیز اثر می گذارد. همچنین مواد مخدر ابزاری است توسط دشمنان که می‌خواهند جوانان ما را از بین ببرند. از این رو مقابله با آن اولویت ماست.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه مبارزه با موادمخدر باعث افتخار ماست، گفت: پلیس در راه مبارزه با مخدر بیش از چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز کشور و مردم تقدیم کرده اما همچنان همکاران ما آماده رشادت هستند و به واقع از سربازان گمنامی هستند که در گمنامی و سخت‌ترین شرایط با موادمخدر مبارزه می‌کنند.

محمدیان با بیان اینکه جابجایی، خرید فروش و نگه‌داری موادمخدر جرم است، گفت: حساسیت کار در حوزه مبارزه با موادمخدر به‌گونه‌ای است که مبارزه با آن معمولا پنهانی انجام می‌شود به همین دلیل سختی‌های زیادی دارد اما در سال های گذشته امکانات خوبی را در اختیار پلیس قرار گرفته همچنین ارتقاء آموزش‌ها باعث شده برای این ماموریت در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی افزود: در گذشته اتهام تولیدکنندگی یا ارتباط برای قاچاق بین المللی موادمخدر از سوی دشمنان به کشور ما وارد شده بود اما اکنون با اقدامات انجام شده این اتهام از بین رفته و شاهد هستیم کشفیات ما افزایش پیدا کرده است. جهان هم می‌داند که ایران چگونه در برابر مواد مخدر ایستاده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: تنها نتیجه تلاش همکاران من در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، این بوده که در سال گذشته ۲۵ تن انواع مخدر کشف و ضبط شده است.

محمدیان با بیان اینکه پلیس علاوه بر مبارزه با موادمخدر در حوزه جمع‌آوری معتادان متجاهر نیز اقدامات بزرگی را انجام داده است، گفت: مردم می‌خواهند که در سطح شهر هیچ معتاد متجاهری دیده نشود. همچنین نمی‌خواهند که توزیع کننده‌ای وجود نداشته باشد. ما هم این موضوع را در اولویت خود قرار دادیم.  

وی ادامه داد: اواخر سال ۱۴۰۱، سردار رادان، به مردم قول دادند که در قالب طرح نیامده‌ایم بلکه به عنوان یک مبارزه مستمر علیه اعتیاد به میدان آمده‌ایم و شبانه روز حصور خواهیم داشت تا این صحنه‌های زشت از شهر پاک شود. در حال حاضر نتیجه این برخوردها قابل مشاهده است سال‌ها در برخی نقاط شهر صحنه‌هایی از خوابیدن تردد و خرید و فروش مواد مخدر را شاهد بودیم اما امروز نسبتا این شرایط بهبود یافته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: امروز در دو شیفت صبح و شب همه همکاران در تهران را بسیج کرده‌ایم و خیلی کمتر در خیابان ها معتاد متجاهر پیدا می‌شود. ما با هماهنگی دستگاه‌های مختلف توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، تنها در سال گذشته ۸۵ هزار معتاد متجاهر را در تهران جمع آوری کردیم. خوشبختانه در این خصوص هماهنگی خوبی میان دستگاه‌ها ایجاد شده است.

محمدیان با بیان اینکه مراکز ماده ۱۶ نیز ساماندهی شدند، گفت: در گذشته معتادان متجاهر جمع‌آوری و ترک داده شده و سپس رها می‌شدند. اما امروزه این مراکز محلی برای آموزش هستند و در مرکز سروش و مرکز محمد رسول الله سپاه اجرا می‌شود. ما امروزه مددجویانی داریم که حاضر به ترک مرکز نیستند زیرا در این مرکز آموزش می‌بینند و کار پیدا می کنند. در اینجا جا دارد سایر دستگاه‌ها پای کار بیایند و این افراد را که هم پاک شده و هم کار یاد گرفته‌اند تحت پوشش قرار دهند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین به آمار کشفیات موادمخدر در سال‌جاری اشاره کرد و گفـت: در سال جاری پنج هزار۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر طی ۸۰ روز کشف شد. همچنین حدود هشت هزار توزیع کننده خرد موادمخدر ۱۲هزار نفر معتادمتجاهر نیز جمع آوری شدند.

وی به توزیع کنندگان و قاچاقیان موادمخدر هشدار داد که هر چه زودتر دست از این جرایم بردارند زیرا پلیس با این مسئله به صورت جدی برخور می‌کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار