رییس دیوان عالی کشور:

آیت‌الله رئیسی انسانی خدوم و خستگی ناپذیر بود

تهران (پانا) - رییس دیوان عالی کشور گفت آیت الله شهید سید ابراهیم رئیسی انسانی خدوم بود که خود را متعهد به تبعیت محض از ولی فقیه می‌دانست و در برابر منویات و اوامر مقام معظم رهبری دغدغه اساسی داشت و به صورت جدی پیگیر مسائل بود.

کد مطلب: ۱۴۷۸۰۹۴
لینک کوتاه کپی شد
آیت‌الله رئیسی انسانی خدوم و خستگی ناپذیر بود

به گزارش روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه هیأت عمومی که صبح امروز با حضور قضات عالی رتبه برگزار شد، با اشاره به روایتی از امام رضا (ع) گفت: کسی که از خداوند بهشت درخواست می کند اما در راه رسیدن به بهشت بر سختی ها و مشکلات شکیبایی ندارد، سعادتمند نخواهد شد.

وی در تشریح این مطلب تصریح کرد: رسیدن به هر کمالی مستلزم تحمل سختی‌ها و مشکلات متناسب با آن هدف است که عالیترین آن را امام رضا (ع) رسیدن به بهشت و زندگی جاودانه در جوار انبیاء و اولیاء دانسته است و در قرآن نیز به آن اشاره شده است.

 منتظری افزود: امروز جهاد فی سبیل الله یکی از مهمترین و اساسی ترین راه‌های رسیدن به کمال است، جهاد فقط حضور در جبهه جنگ نظامی نیست  بلکه انسان با مال، تبلیغ و با نگه داشتن خودش از گناه و معصیت می‌تواند در راه کمال گام بردارد و ان شاءالله توفیق الهی در این زمینه شامل حال ما شود.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی و مردم بزرگوار ایران در راه نگه داشتن ارزش‌های معنوی و دستاوردهای انقلاب، در برابر شدائد و سختی ها صبور بوده، جمهوری اسلامی ایران از پیروزی انقلاب سختی های اجتماعی و سیاسی فراوانی را پیش روی خود داشت که از دست دادن رئیس جمهور شهید و همراهانش نیز یکی از این مصائب بزرگ است اما رسیدن به نقطه مطلوب سختی هایی دارد که مستلزم تحمل، شکیبایی و تسلیم بودن در برابر مشیت امر الهی است.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به حادثه شهادت آیت الله رئیسی و هیات همراهش، گفت: آیت الله رئیسی خستگی ناپذیر بود و در سفرهای استانی وقتی برای استراحت نداشت و در دولت نیز با همه مشکلات و انتقاداتی که علیه ایشان مطرح می شد با سعه صدر  تحمل می کرد، ایشان در جلسات خصوصی گاهی از این وضعیت گله می کرد اما در سخنرانی‌ها و ملاءعام، بنده هرگز ندیدم حرفی بزند و گله‌ای کند.

وی افزود: آیت الله شهید سید ابراهیم رئیسی انسانی خدوم بود که خود را متعهد به تبعیت محض از ولی فقیه می‌دانست و در برابر منویات و اوامر مقام معظم رهبری دغدغه اساسی داشت و به صورت جدی پیگیر مسائل بود.

رئیس دیوان عالی کشور در پایان گفت: امیدوارم خداوند متعال زمینه را فراهم کند و در انتخابات پیش رو ملت عزیز ما بتوانند یک جایگزین مناسب در جهت خدمت و آسایش مردم انتخاب کنند که در بالا بردن پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی در سطح بین المللی تلاش کند.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار