اولویت‌دهی به بهبود معیشت محیط‌بانان و نیروهای یگان حفاظت

تهران (پانا) - معاون توسعه مدیریت، حقوقی و منابع ادارات کل محیط زیست از اولویت‌دهی به بهبود و تأمین معیشت محیط بانان و نیروهای یگان حفاظت این سازمان با تأمین اعتبارات خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۶۹۴۶۸
لینک کوتاه کپی شد
اولویت‌دهی به بهبود معیشت محیط‌بانان و نیروهای یگان حفاظت

رضا انجم شعاع امروز، ۳ اردیبهشت در کارگاه آموزشی توجیهی صندوق ملی محیط زیست کشور که با حضور مدیران کشوری و استانی در شیراز برگزار شد، افزود: محیط زیست در همه عرصه‌های طبیعی و انسانی بیش از هر زمان نیازمند ارزیابی و مدیریت عملکرد در حوزه‌های حفاظت و شناسایی نقاط قوت و ضعف‌ها است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و منابع ادارات کل محیط زیست کشور با بیان اینکه محیط زیست در سال‌های اخیر با تامین اعتبارات در جایگاه مناسب‌تری قرار گرفته است، گفت: تامین معیشت محیط بانان و نیروهای یگان حفاظت نیز با این بهبود روند در اولویت بیشتری قرار گرفته است.

انجم شعاع ادامه داد: اعتبارات محیط زیست در سال‌های اخیر از ۱۲ صدم درصد به ۱۸ صدم درصد رسیده است و افق آینده هدف‌گذاری روی یک درصد است. اعتبارات از ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ به حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ رسیده است. درآمدهای محیط زیست نیز در سال‌های اخیر افزایش داشته است و در این عرصه موفقیت‌های مناسبی به دست آمده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون کشورمان با چالش‌های مختلف زیست محیطی روبه‌رو است که این مسائل تغییر و به هم ریختن در نظم اجتماعی را به‌دنبال دارد، گفت: همه اهداف مسئولان و برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران در عرصه محیط زیست اولویت دادن به رفع تنگناها و مشکلات و ایجاد ترازمندی در زمینه چالش‌ها است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و منابع ادارات کل محیط زیست کشور افزود: در حوزه محیط زیست با چالش‌هایی نظیر موضوع آب، آلودگی هوا، تغییر کاربری اراضی و فرسایش زمین، مصرف بی‌رویه انرژی و تخریب، انقراض و به خطر افتادن تنوع زیستی روبه‌رو هستیم. همچنین طی سال گذشته درگیر چالش‌های محیط زیستی با مشکلات ناشی از حوزه گرد و غبار، آلودگی هوا و انباشت آلاینده‌ها در کلانشهرها مواجه بودیم.

انجم شعاع بیان کرد: زمانی صنایع در مسیر توسعه پایدار حرکت می‌کنند که در کنار اقتصادی بودن پروژه‌ها، نظم اجتماعی را هم تقویت کنند و ضمن حفظ حقوق نسل‌های آینده، محیط زیست را هم تخریب نکنند.

وی یادآور شد: با تلاش‌هایی که از طریق دفاتر تخصصی مانند پایش فراگیر، مدیریت پسماند، مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم، ارزیابی زیست محیطی، حفاظت از آب و خاک و دبیرخانه گرد و غبار کشور انجام می‌شود، در جهت کنترل این آلودگی‌ها و حفظ محیط زیستی سالم و عاری از هر گونه آلایندگی تلاش می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار