در جشن‌های گلریزان ستاد دیه کشور به وقوع پیوست؛

آزادی ۱۱۰۰ محکوم مالی غیرعمد

تهران (پانا) - با برپایی ۳۰۰ جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سراسر کشور از سوی ستاد دیه کشور، افزون بر یک‌هزار و ۱۰۰ محکوم مالی و بدهکار دیات ناشی از جرایم غیرعمد (اعم از دیات ناشی از سوانح کارگاهی یا تصادفات رانندگی) از بند حبس رهایی یافته‌اند.

کد مطلب: ۱۴۶۶۶۸۴
لینک کوتاه کپی شد
آزادی ۱۱۰۰ محکوم مالی غیرعمد

سی و هفتمین آیین گلریزان ستاد دیه کشور که با هدف آزادی زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می‌شود، امسال به صورت مجازی برگزار شد.

از زمان شیوع کرونا و بنا به صلاحدید مسئولین ستاد مردمی دیه بدنبال برپایی باشکوه آیین‌های آزادی زندانیان غیرعمد در سطح استان‌ها از جمله تهران و شهرستان‌های تابعه عواید و هزینه‌های حاصل از این برنامه بار دیگر در مسیر آزادی زندانیان بیشتر صرف شد.

به گفته سید اسدالله جولایی رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور طبق گزارش‌های ارسالی از ابتدای ماه مهمانی خدا بیش از ۳۰۰ مراسم گلریزان آزادی برپا شده و طبق برنامه‌ریزی‌ها امید است این برنامه‌های معنوی تا پایان رمضان‌المبارک به عدد ۳۱۳ جشن آزادی برسد.

از اتفاقات مبارک این برنامه‌ها اهدای عیدی‌های نوروز از سوی کودکان و نوجوانان ایرانی با هدف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بود که بصورت پراکنده تقریبا این کمک‌های گره‌گشا در سطح بیشتر استان‌ها صورت گرفته است.

همیاری از جانب آینده‌سازان کشور،  مشارکت دانش‌آموزان مدارس ایران اسلامی در مسیر برپایی پویش «هر مدرسه آزادی یک زندانی غیرعمد» است که با حمایت خوب ادارات آموزش و پرورش استان‌های مختلف این برنامه در واپسین روزهای سال ۱۴۰۲ منشاء خیرات بسیاری بود و مردان و مادران زیادی به برکت کمک‌های نوع‌دوستانه محصلین و اولیاء و کادر آموزشی از بند حبس رهایی یافته و به آغوش پرمهر خانواده بازگشتند تا هفت‌سین با حضور افراد غایب خانواده معنا پیدا کند.

افزون بر کمک‌های نقدی واریزی به حساب‌های ستاد دیه یا مراجعات حضوری به نمایندگی‌ها، مردم شریف ایران با مشارکت چشم‌گیر در جشن‌های گلریزان زیورآلات و فیش‌های زیارتی و صنایع‌دستی بسیاری را با هدف رهایی دربندان دردمند تحت حمایت ستاد دیه اهدا کردند که بیشتر این اقلام اهدایی در همت عالی و با رعایت بیشترین قیمت پیشنهادی به مزایده گذاشته شده‌اند.

براساس این گزارش، با برپایی ۳۰۰ جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سراسر کشور از سوی ستاد دیه کشور، افزون بر یک‌هزار و ۱۰۰ محکوم مالی و بدهکار دیات ناشی از جرایم غیرعمد (اعم از دیات ناشی از سوانح کارگاهی یا تصادفات رانندگی) از بند حبس رهایی یافته‌اند که با اتمام ایام تعطیلات ابتدایی سال و مشاهده استقبال خوب خیرین خداجو در مسیر کاهش زندانیان جرایم غیرعمد، امید است این تعداد آزادی بیش‌تر و بیش‌تر شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار