معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد:

۱۰ میلیون وعده غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد

تهران (پانا) - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اجرای پویش ملی اطعام مهدوی از توزیع ۱۰ میلیون وعده غذای گرم بین نیازمندان در ۱۴ روز نخست ماه رمضان خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۶۵۱۷۳
لینک کوتاه کپی شد
۱۰ میلیون وعده غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد

به گزارش کمیته امداد، حبیب‌اله آسوده روز چهارشنبه اظهار داشت: پویش ملی اطعام مهدوی از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز شده است و تاکنون ۴۲۰۰ آشپزخانه برای طبخ و توزیع غذای گرم، به این پویش پیوسته‌اند.

وی افزود: در ۱۴ روز نخست ماه رمضان بیش از ۱۰ میلیون وعده غذای گرم طبخ و میان نیازمندان توزیع شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خینی (ره) خاطرنشان کرد: راه‌اندازی هشت هزار آشپزخانه و توزیع حدود ۳۰ میلیون وعده غذای گرم تا پایان ماه رمضان پیش‌بینی شده است.

آسوده اضافه کرد: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۴۰۲۰ برای جذب کمک‌های مردمی و کد دستوری #۱۲* برای سهولت بیشتر در ارائه کمک‌ها از طریق تلفن همراه در پویش اطعام مهدوی در نظر گرفته شده است.

 با افتتاح نخستین آشپزخانه طرح اطعام مهدوی در استان تهران، پویش ملی اطعام مهدوی به صورت همزمان از ۶ اسفند سال گذشته در سراسر کشور آغاز شد.

سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد مورد نخستین آشپزخانه طرح اطعام مهدوی گفت: پویش اطعام مهدوی در پی دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجرای طرح مواسات، همدلی و کمک مومنانه در زمان همه‌گیری کرونا و در ایام مبارک نیمه شعبان راه‌اندازی شد.

وی افزود: امسال برای پنجمین سال متوالی است که پویش اطعام مهدوی با کمک مساجد، مراکز نیکوکاری، حسینیه‌ها، گروه‌های جهادی و مردم و خیران برگزار می‌شود.

رئیس کمیته امداد اضافه کرد: این طرح که به ابتکار کمیته امداد و با نام امام زمان(عج) اجرا می‌شود تاکنون برکات بسیاری به همراه داشته و سال گذشته بیش از ۳۲ میلیون غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز توزیع همین میزان غذای گرم پیش‌بینی شده که امیدواریم در پایان ماه مبارک رمضان با همراهی همه دستگاه‌ها و خیران، آمار بیش از این میزان را به مردم و رسانه‌ها گزارش بدهیم.

بختیاری با اشاره به فضیلت تکریم نیازمندان در ماه مبارک رمضان گفت: گسترانیدن سفره برای نیازمندان و افطاری ساده اقدام ارزشمندی است که کمیته امداد در کنار مساجد و مراکز نیکوکاری و گروه‌های مختلف مردمی انجام می‌دهد.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: امسال پیش‌بینی فعالیت هشت هزار آشپزخانه طرح اطعام مهدوی شده و تمام این فعالیت‌ها با نام حضرت ولیعصر(عج) انجام می‌شود.

 

 

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار