رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تاکید کرد؛

تلاش مدیریت شهری جهت حل چالش ترافیک پایتخت

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با انعقاد قراردادهای متعدد خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۶۳۳۱۰
لینک کوتاه کپی شد
تلاش مدیریت شهری جهت حل چالش ترافیک پایتخت

سید جعفر تشکری هاشمی به تشریح اقدامات صورت گرفته یک ساله در حوزه حمل و نقل عمومی و فنی و عمرانی پرداخت و گفت: نباید فکر کنیم که وضع موجود خوب است اما به مردم این اطمینان را می‌دهیم که شهرداری و شورای شهر تمام ظرفیت خود را برای حل مشکل ترافیک به‌ کار گرفته‌اند و تمام عیار تلاش می‌کنند تا این چالش‌ها برطرف شود. 

وی با اشاره به عملیات‌های عمرانی در سطح تهران گفت: در سال جاری ۱۸ تقاطع پر مساله تهران اصلاح و غیر همسطح شدند و احداث ادامه بزرگراه یادگار امام و شهید بروجردی نیز در دست انجام است و ان‌شاءالله در سال آینده ۱۰ کیلومتر از بزرگراه شهید شوشتری به بهره برداری می‌رسد. همچنین همکاران ما در شهرداری تهران موفق شدند تا ۵۷۰ هزار تن آسفالت در خیابان‌های پایتخت بریزند. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره قراردادهای حوزه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: امسال قراردادهای خوبی در حوزه اتوبوسرانی منعقد شد که در نتیجه آن ۳۵۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان شدند. 

تشکری هاشمی با اشاره به قراردادهای حوزه تاکسیرانی و بیان این مطلب که در سال جاری ۷۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شدند، گفت: هرچند می‌دانیم وضعیت موجود خوب نیست و تهران به بیش از این تعداد ناوگان احتیاج دارد؛ اما تلاش خود را می‌کنیم تا هرچه زودتر به نقطه مطلوب برسیم. 

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته به ثمر رسیدن قرارداد ۷۹۱ واگن مترو است که با تلاش مدیریت شهری و با دولت چین منعقد شد و ان‌شاءالله تلاش می‌کنیم تا به تمامی توقعات جامعه عمل بپوشانیم. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، در پاسخ به سوالی در خصوص جمع آوری پل کالج بیان کرد: قرار بر این بود تا این پل جمع شود؛ اما معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کرده که نیازمند مطالعات بیشتر است گرچه مطالعات قبلی نیز گفته بود انجام این کار هیچ مشکلی ندارد و منجر به مشکل ترافیکی در معابر نمی‌شود؛ اما به نظرات کارشناسی احترام می‌گذرانیم. 

تشکری هاشمی گفت: حدود ۴۸ درصد کل بودجه سال آینده یعنی حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان به حوزه حمل و نقل و عمران تخصیص یافته است و مردم مطمئن باشند که خدمتگزاران آنها تمام تلاش خود را می‌کنند تا مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی حل شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار