برای شرکت در شصت‌و‌هشتمین کمیسیون مقام زن سازمان ملل؛

معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان وارد نیویورک شد

تهران (پانا) - انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در امور خانواده و زنان برای شرکت در شصت‌و‌هشتمین کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد، روز یکشنبه به وقت محلی ‌وارد نیویورک شد.

کد مطلب: ۱۴۶۳۰۹۷
لینک کوتاه کپی شد
معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان وارد نیویورک شد

‌شصت و هشتمین نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد از ۱۱ تا ۲۲ ماه مارس در مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک برگزار می‌شود.

خانم «انسیه خزعلی» معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران در امور زنان و خانواده روز یکشنبه به وقت محلی در صدر هیئتی رسمی وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد و مورد استقبال «زهرا ارشادی» سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل قرار گرفت.

معاون رئیس جمهور اسلامی ایران که برای شرکت در شصت و هشتمین نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل شرکت کرده است، علاوه بر سخنرانی در نشست‌های عالی رتبه، در نشست جمهوری اسلامی ایران با عنوان «توانمندسازی زنان، توان افزایی خانواده، توسعه جامعه» به عنوان سخنران اصلی به اعلام مواضع رسمی جمهوری اسلامی ایران خواهد پرداخت.

نشست‌های سالانه کمیسیون مقام زن (CSW)، بزرگ‌ترین گردهمایی سازمان ملل متحد در موضوعات مرتبط با زنان و توانمندسازی آنان است که امسال از ۱۱ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۴ برابر با ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ تا سوم فروردین ۱۴۰۳ با موضوع اولویت "تسریع در دستیابی به آگاه سازی و توانمندسازی" برگزار می‌شود.

امسال ۱۰۱ هیئت عالی‌رتبه از سراسر جهان در این نشست به بحث و تبادل نظر و گفتگو درباره موضوعات اولویت‌دار زنان خواهند پرداخت.

نشست شصت و هشتم کمیسیون مقام زن با موضوع اصلی «پرداختن به فقر و تقویت نهاد‌ها و تأمین مالی برای همه زنان و دختران» برگزار خواهد شد.

در جهان امروز ۱۰.۳ درصد از زنان در فقر شدید زندگی می‌کنند و فقیرتر از مردان هستند. سازمان ملل متحد پیش بینی می‌کند برای پایان دادن به این فقر تا انتهای دهه پیش رو، پیشرفتی ۲۶ برابر سریعتر به سمت پایان دادن به فقر لازم است.

همچنین داده‌های ۴۸ اقتصاد در حال توسعه نشان می‌دهد که برای دستیابی به توانمندسازی زنان و پایان دادن به فقر و گرسنگی بیش از ۱۰۰ میلیون دختر و زن در جهان، به سرمایه‌ای بالغ بر ۳۶۰ میلیارد دلار اضافی در سال نیاز است.

دستور رسمی نشست شصت و هشتم کیمسیون مقام زن سازمان ملل در حالی به فقر و محرومیت زدایی توجه دارد که جامعه جهانی، امروز شاهد رخداد‌های تاسف باری از گرسنگی کودکان و فقیرتر شدن لحظه به لحظه زنان در فلسطین به علت جنگ اسرائیل است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار