رفیوژ دسترسی شهروندان به حیات وحش ورجین استان تهران افتتاح شد

تهران (پانا) - با حضور استاندار تهران رفیوژ دسترسی شهروندان به دامان حیات وحش منطقه حفاظت شده ورجین در پاسگاه محیط بانی گلندوئک بخش لواسانات افتتاح شد.

کد مطلب: ۱۴۶۲۸۲۳
لینک کوتاه کپی شد
رفیوژ دسترسی شهروندان به حیات وحش ورجین استان تهران افتتاح شد

علیرضا فخاری استاندار تهران برای افتتاح رفیوژ (گذرگاه امن برای عابران) دسترسی شهروندان به دامان حیات وحش منطقه حفاظت شده ورجین در پاسگاه محیط بانی گلندوئک بخش لواسانات حضور یافت.

 فخاری با اشاره به اهمیت منطقه گلندوئک و ظرفیت ایجاد کرده در استان تهران، تأکید کرد: مجموعه افتتاح شده با هدف آشنایی هرچه بیشتر مردم با طبیعت و به منظور بهره برداری منطقی مردم از موهبت الٰهی و ظرفیت گردشگری منطقه زیبای ورجین است.

استاندار تهران در پایان با تأکید بر اهمیت استفاده صحیح از طبیعت با توجه به تغییر اقلیم ایجاد شده در استان تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم با استفاده درست از این فضا و امکانات شاهد ایجاد رابطه طبیعی و درستِ طبیعت با انسان های در محیط باشیم.

در حاشیه این مراسم ١٥ بهله از پرندگان شکاری تیمار شده و بومی منطقه از گونه های مختلف آزاد سازی  و به طبیعت بازگشتند.

غرس چند اصله نهال توسط استاندار تهران و سایر مسئولان استانی و محلی از دیگر برنامه های محیط زیستی انجام گرفته در این مراسم بود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، در این مراسم جمعی از مسئولان استانی و محلی از جمله، میرمحمد غراوی معاون فنی و امور عمرانی استانداری تهران ، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ایمانی امام جمعه لواسانات و نیز بخشداران  لواسانات و رودبارقصران ، و مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان تهران حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار