برای رسیدن حق آبه دریاچه ارومیه؛

رهاسازی آب پشت سد مهاباد

تهران (پانا) - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت با توجه به روند افزایشی حجم دریاچه سد مهاباد، ۳۰ مترمکعب بر ثانیه رهاسازی انجام می‌شود.

کد مطلب: ۱۴۶۰۶۸۴
لینک کوتاه کپی شد
رهاسازی آب پشت سد مهاباد

علی سلاجقه ۳ اسفند در حاشیه آغاز عملیات رهاسازی آب پشت سد مهاباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به مدیریت خوبی که استاندار آذربایجان‌غربی در رابطه با منابع آب، هم از لحاظ زمان، هم مکان و هم حجم خروجی داشته است، برنامه‌ریزی خوبی برای رسیدن حق آبه دریاچه ارومیه در دستور کار قرار گرفته و امروز شاهد رهاسازی آب پشت سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز با این رهاسازی آب، حجم ورودی آب به دریاچه بازهم افزایش خواهد یافت، افزود: با توجه به روند افزایشی حجم دریاچه سد مهاباد، ۳۰ مترمکعب بر ثانیه رهاسازی انجام می‌شود.

معاون رییس جمهور با اشاره به مزایای این رهاسازی ادامه داد: تغذیه سفره‌های زیرزمینی در مسیر و تالاب‌های اقماری و همچنین ورود آب به دریاچه ارومیه از جمله این مزایاست که هم شهرستان مهاباد و هم دریاچه از آن بهره‌مند می‌شوند.

سلاجقه با تاکید براینکه باید همگی برای رسیدن آب این سد به دریاچه ارومیه کمک کنیم، خاطر نشان کرد: اگر دریاچه در مقیاس بزرگ به سامان برسد، ضریب تاثیرش بسیار زیاد خواهد بود.

وی افزود: با برنامه زمان‌بندی که استاندار آذربایجان غربی طراحی کرده است، در اسفند، فروردین و اردیبهشت، بقیه سدها هم وارد مدار می‌شوند و حقابه دریاچه به خوبی تامین خواهد شد تا شاهد بهتر شدن وضعیت دریاچه ارومیه باشیم.

 

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار