معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خبر داد:

«شهر شهدا» با حلول ماه رمضان «شهر رمضان» می‌شود

تهران (پانا) - معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ویژه برنامه افتتاحیه «شهر شهدا» گفت: فضای «شهر شهدا» را تا ماه رمضان حفظ خواهیم کرد و پس از آن تبدیل به «شهر رمضان» خواهد شد.

کد مطلب: ۱۴۶۰۴۵۲
لینک کوتاه کپی شد
«شهر شهدا» با حلول ماه رمضان «شهر رمضان» می‌شود

افتتاحیه ویژه برنامه شهر شهدا با حضور امین توکلی زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.

امین توکلی زاده، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این مراسم بیان کرد: تهران مبدا بزرگ‌ترین تحولات این قرن بوده و خواهد بود، بزرگ‌ترین تحولاتی که جهان‌ در تفسیر آن‌ همچنان تلاش می‌کند. استان تهران با ۳۶ هزار شهید و شهر تهران با بیش از ۲۴ هزار شهید یکی از موثرترین شهرها در مسیر انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: بهترین‌ تفسیر و نگرش را به تهران رهبر معظم انقلاب اسلامی در کنگره شهدا به‌ ما آموختند که فرمودند هویت این شهر را با شهدا و افتخاراتش در ۱۵۰ سال گذشته پیدا کنید.

بنابراین گزارش، وی همچنین در حاشیه این افتتاحیه در خصوص ویژه برنامه‌ «شهر شهدا» گفت: ایجاد اتمسفرهای منطقه‌ای و پهنه‌ای با موضوعات تخصصی یکی از رویدادهای جدید به شمار می‌رود که در مدیریت جدید شهر تهران تعریف شده است. این تجربه را در موضوعات مختلف مانند ایجاد دهکده‌های ورزشی و دهکده‌های نوروزی داشتیم. سپس موضوعات آئینی را هم در نظر گرفتیم که در همین راستا محرم شهر در میدان آزادی در دهه سوم محرم و ابتدای ماه صفر برگزار شد.

معاون شهردار پایتخت همچنین گفت: امسال کنگره شهدای ۲۴ هزار شهید تهرانی که نماد هویتی شهر تهران هستند، برگزار شد و این کنگره با رخدادهایی که در حال برگزاری است، ادامه خواهد یافت تا این کنگره محدود به یک مراسم و مقطع زمانی نشود و یادواره شهدای تهران و ۲۴ هزار شهید تهرانی بتواند در طول سال مداومت داشته باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: در راستای برگزاری کنگره ۲۴ هزار شهید تهرانی پروژه ای طراحی شد تا بتوانیم میزبان خانواده ها و کودکان و نوجوانان هم باشیم. به طوری که طی روز از ابتدای صبح تا ظهر میزبان مدارس هستیم. به نوعی تورها و گشت های ویژه «شهر شهدا» از مدارس تهران به «شهر شهدا» می آیند و میزبان آن‌ها خواهیم بود. بعدازظهرها تا پاسی از شب هم میزبان عموم مردم هستیم.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه مراسم «شهر شهدا» با حضور ۴۰ مادر شهید به نیابت از تمام مادران شهدای ایران و ملت ایران کار خودش را آغاز کرد، گفت: در این مراسم غرفه هایی مانند غرفه ویژه کودک و نوجوان، غرفه آشنایی با انقلاب اسلامی و غرفه هایی با موضوع جبهه مقاومت و فرهنگ مقاومت و ایثار تدارک دیده شده است.

توکلی زاده تاکید کرد: فضای «شهر شهدا» را تا ماه رمضان حفظ خواهیم کرد و پس از آن تبدیل به «شهر رمضان» خواهد شد.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی ادامه داد: «شهر شهدا» با موضوع آئین‌های رمضانی و ماه رحمت الهی کار خود را تا پایان ماه رمضان ادامه‌ خواهد داد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار