سامانه بارشی از روز چهارشنبه وارد ایران می‌شود

تهران (پانا) - براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب کشور و ورود سامانه بارشی از اواخر وقت چهارشنبه(۲۵ بهمن ماه) به ایران پیش‌بینی می‌شود.

کد مطلب: ۱۴۵۸۷۷۰
لینک کوتاه کپی شد
سامانه بارشی از روز چهارشنبه وارد ایران می‌شود

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز(۲۳ بهمن ماه)، در جنوب استان‌های بوشهر، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و جزایر واقع در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گاهی گردوخاک و در برخی نقاط تگرگ پیش‌بینی می‌شود همچنین در سایر نقاط کشور تا روز چهارشنبه جوی آرام خواهیم داشت.

همچنین از اواخر وقت چهارشنبه(۲۵ بهمن ماه) سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در شمال غرب و غرب کشور سبب بارش خواهد شد.

روز پنجشنبه(۲۶ بهمن ماه) نیز ضمن تشدید بارش در غرب، سامانه بارشی با حرکت شرق‌سوی خود، جنوب غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و در روز جمعه (۲۷ بهمن ماه) بارش در نیمه غربی سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق ادامه خواهد داشت. علاوه بر این موارد، تنگه هرمز و دریای عمان هم در دو روز آینده مواج است.

برای آسمان تهران نیز، فردا (۲۴ بهمن) قسمتی ابری و در بعضی ساعات دارای غبار محلی و به‌تدریج افزایش ابر با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد را شاهد خواهیم بود. در روز چهارشنبه (۲۵ بهمن) هم قسمتی ابری تا نیمه ابری با حداقل دمای۱۱ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۹- و ۸- درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه دمای ۲۷ و ۲۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار