تشریح برنامه‌های دانشگاه تهران در چهل‌وپنجمین فجر انقلاب اسلامی

تهران (پانا) - معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با تشریح برنامه‌های دانشگاه تهران همزمان با چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اعلام کرد دانشگاهیان دانشگاه تهران روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره)، با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید پیمان می‌کنند.

کد مطلب: ۱۴۴۵۱۲۹
لینک کوتاه کپی شد
تشریح برنامه‌های دانشگاه تهران در چهل‌وپنجمین فجر انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مهدی شهبازی مشاور رئیس دانشگاه و معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در آخرین نشست هماهنگی ستاد مراسم گرامیداشت چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: دانشگاهیان دانشگاه تهران روز شنبه ۱۴ بهمن ماه پس از اقامه نماز ظهر و عصر بر سر مزار شهدای گمنام آرمیده در جوار مسجد دانشگاه تهران حضور پیدا کرده و به غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا و تجدید پیمان با آرمان‌های امام و شهدا می‌پردازند.

شهبازی افزود: دانشگاهیان دانشگاه تهران روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره)، با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید پیمان می‌کنند.

وی با اشاره به قرارگیری در آستانه انتخابات اسفند ماه ۱۴۰۲، اظهار داشت: فرصت جشن چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت مناسبی است تا دانشگاهیان برنامه‌های این جشن را که با شعار محوری «جشن ملی، مشارکت پرشور، آینده روشن» برگزار می‌شود، مبدأیی برای فعالیت جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات اسفند ماه قرار دهند. نقش دانشجویان در این زمینه پررنگ و تعیین‌کننده است و مدیریت دانشگاه نیز نقش تسهیلگری و نظارتی خود را در زمینه این فعالیت‌ها اعمال می‌کند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه تهران با تاکید بر برجسته‌سازی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های دانش و فناوری در دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: در این راستا و با محوریت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نشست تخصصی دستاوردهای دانش‌بنیان با محوریت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همزمان با دهه فجر برگزار می‌شود که در این نشست تخصصی، حداقل یک فناور برجسته و موفق از هر یک از دانشکده‌ها و واحدهای دانشگاهی دانشگاه تهران به تشریح دستاوردهای فناورانه هر کدام از حوزه‌های تخصصی می‌پردازند.

وی افزود: بر اساس اعلام پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، طی ۱.۵ سال گذشته تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که با محوریت و سهامداری دانشجویان تحصیلات تکمیلی، فارغ‌التحصیلان یا اعضای هیأت علمی دانشگاه شکل گرفته، افزایش ۱۰۰ درصدی پیدا کرده است. تعدادی از فعالان این شرکت‌ها و هسته‌های فناور به بیان دستاوردها و تجارب خود همزمان با نشست تخصصی دستاوردهای دانش‌بنیان می‌پردازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با تاکید به معاونان فرهنگی دانشکده‌های دانشگاه تهران جهت غرفه‌بندی و محیط آرایی فضاهای فیزیکی در دسترس دانشکده‌ها به منظور به نمایش گذاشتن دستاوردهای علمی و فناورانه اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و فناوران، بیان داشت: گسترش فضای نشاط در محیط دانشگاه و امیدآفرینی در جوانان، با نشان دادن نمونه‌هایی از رشد علمی ممکن می‌شود.

رئیس ستاد مراسم گرامیداشت چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران اعلام کرد: روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن ماه که به عنوان روز «انقلاب اسلامی؛ جهاد و مقاومت و عزت بین‌المللی» نامگذاری شده است، نشست تخصصی انقلاب، جهاد و مقاومت از ساعت ۱۰ صبح در محل تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می‌شود و آیت‌الله محسن قمی معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران سخنرانان ویژه این نشست تخصصی هستند.

شهبازی با معرفی محمدحسین حاج ابراهیمی معاون مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران به عنوان دبیر اجرایی ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همچنین از افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های عمرانی در سطح واحدهای دانشگاه تهران همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: پروژه شاخصی که روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه با حضور دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ دکتر سید احمدرضا دستغیب رئیس دیوان محاسبات کل کشور و دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، ساختمان جدید دانشکده حکمرانی واقع در خیابان ۱۶ آذر است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از برگزاری گردهمایی بزرگ خانواده‌های استادان بسیجی همزمان با شب مبعث رسول گرامی اسلام (ص) در روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، برگزاری جشن مبعث در خوابگاه‌های دانشجویی، حضور هیات رئیسه دانشگاه تهران در خوابگاه‌ها و غبارروبی مزار شهدای گمنام در کوی دانشگاه و غرفه‌آرایی در محوطه مقابل سردر دانشگاه تهران در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، به عنوان دیگر برنامه‌های دهه فجر نام برد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار