برف و باران در جاده‌های ۱۰ استان

تهران (پانا) - رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بارش برف و باران در جاده‌های ۱۰ استان کشور خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۴۳۲۷۷
لینک کوتاه کپی شد
برف و باران در جاده‌های ۱۰ استان

سرهنگ احمد شیرانی در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور گفت‌: گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در سراسر کشور حاکی از آن است که درحال حاضر ترافیک در مسیر رفت و برگشت محور هراز حدفاصل زیار تا گزنک، مسیر جنوب به شمال محور فیروزکوه در محدوده شهر دماوند و مسیر جنوب به شمال آزادراه قزوین - رشت در محدوده‌های کوهین و رودبار نیمه سنگین است.

وی با بیان اینکه ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج - قزوین حدفاصل مهرویلا تا کمال شهر گزارش شده است، گفت: همچنین شاهد وضعیتی مشابه در آزادراه تهران - قم حدفاصل پل شهید کاظمی تا کریم آباد هستیم.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور نیز گفت: گزارش‌ها حاکی از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های تهران، قزوین، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی ، زنجان، کردستان ، کرمانشاه، همدان، گلستان و خراسان رضوی است. در همین راستا نیز رانندگان باید بدانند در شرایط بارش برف و باران نحوه رانندگی نیز تغییر می‌کند، از جمله اینکه در این شرایط باید با سرعت مطمئنه رانندگی کرد. سرعت مطمئنه یعنی سرعتی کمتر از سقف سرعت مجاز که در آن امکان کنترل خودرو به راحتی وجود داشته باشد. پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز و همچنین افزایش دقت نیز توصیه‌های دیگری است که باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد:‌ طرح زمستانی پلیس در جاده‌های کشور به خصوص محورهای کوهستانی و برفگیر با قوت در حال اجراست. در شرایط زمستانی لازم است رانندگان نیز نکاتی را مدنظر قراردهند، همراه داشتن زنجیرچرخ از سوی رانندگانی که قصد عبور از محورهای برفگیر را دارند، الزامی است و در صورت تشدید بارش برف، ماموران پلیس راه حتما از ادامه مسیر خودروهای فاقد زنجیرچرخ جلوگیری خواهند کرد. همچنین لازم است که رانندگان حتما یکبار با نحوه نصب و استفاده از زنجیر چرخ آشنایی داشته باشند. اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو و برف‌ پاک‌کن‌ها و همچین پر کردن باک خودرو در مبدا از جمله موارد دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

شیرانی درباره محورهای دارای انسداد نیز گفت: تنها محور مسدود اصلی، محور خرم آباد - پلدختر است که به علت انجام عملیات عمرانی تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از محور جایگزین خرم آباد - کوهدشت و آزادراه خرم آباد - پل زال انجام می‌شود. محورهای فرعی پونل - خلخال، هشتگرد - طالقان، میاندوآب - سرچم و اهر - ورزقان نیز تا اطلاع بعدی مسدود است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در پایان با اعلام شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر با این دو شماره تماس گرفته و با اطلاع از وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفر خود انتخاب کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار