اعلام آمادگی پلیس ایران برای تشکیل تیم مشترک علمی با چین

تهران (پانا) - فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سفر به چین از آمادگی پلیس برای تشکیل تیم مشترک علمی در زمینه همکاری‌های دوجانبه خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۴۱۰۵۵
لینک کوتاه کپی شد
اعلام آمادگی پلیس ایران برای تشکیل تیم مشترک علمی با چین

سردار احمدرضا رادان در نخستین روز از سفر به جمهوری خلق چین با رئیس مرکز تحقیقات فناوری های وزارت امنیت عمومی این کشور دیدار و گفت و گو کرد و در بازدید از این مرکز در جریان آخرین روند پیشرفت های علمی، فنی و تکنولوژی در راستای ماموریت های پلیسی قرار گرفت.

وی با ابراز خرسندی از این بازدید، اظهارکرد: بازدید و حضور در این مرکز پژوهشی، علمی و فنی بسیار مسرت‌بخش است، اینکه این مرکز با بکارگیری از تجهیزات نوین موفق شده، توانمندی پلیس را علمی و اجرایی کرده و ارتقاء ببخشد امری بسیار خوشحال کننده است. حقیقت این است که پلیس امروز بدون یافته‌های علمی قطعا نمی‌تواند خیلی موفق باشد و این مرکز آخرین یافته‌های علمی و فنی را تقدیم پلیس کرده است.

فرمانده فراجا با ابراز خوشحالی از اینکه جوانان خلاق چینی توانستند تحریم‌ها را پشت سر بگذارند، گفت: درود می‌فرستم به این عزیزان خلاق، این مرکز با بهره‌مندی از علم و فناوری توانسته تحریم را شکست دهد. بهره‌مندی از آخرین فناوری‌های نوین فنی،علمی، هوشمند و تحقیقاتی و چگونگی استفاده از این ظرفیت بسیار جالب توجه است، پلیس جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای همکاری مشترک دوجانبه در این زمینه اعلام می‌کند.

رادان ادامه داد: امیدواریم با تشکیل تیم مشترک علمی و تخصصی بتوانیم این موضوعات را پیگیری کنیم البته بخش‌هایی در کشور ما وجود دارد که از نظر علمی قابل انتقال به این مرکز است.رابطه کشور ما با چین دیرینه و البته برادرانه بوده و ارتباطی بسیار نیک محسوب می‌شود تا جایی که برای همکاری متقابل اولویت ما کشور چین است.

وی ضمن تشکر و قدردانی از بابت بازدید و اینکه از نزدیک در جریان پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی قرار گرفتیم، گفت: امیدواریم این ارتباط دایمی و پایدار باشد به هرحال بدنبال فراهم ساختن زیرساخت در زمینه عملی و فناوری هستیم.

رئیس مرکز تحقیقات فناوری های وزارت امنیت عمومی جمهوری خلق چین نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی و تشکر از حضور و بازدید سردار رادان و هیئت همراه از این موسسه، اظهارکرد: شما در روند بازدید از نمایشگاه این موسسه با نحوه استفاده از دستگاه ها و تلاش و کوشش‌های انجام شده در زمینه بهره‌مندی از فناوری های علمی و فنی در راستای اینکه قدرت پلیس را ارتقاء دهیم قرار گرفتید.

این مقام مسئول در جمهوری خلق چین با بیان اینکه امیدوارم در چهارچوب همکاری مشترک پلیسی در آینده بیش از پیش شاهد همکاری های بهتری باشیم، گفت: در مبارزه با وقوع جرم چالش های مختلفی وجود دارد لذا استفاده از فناوری های علمی کمک شایانی به پلیس می‌کند و پیگیر هستیم تا از تجربیات ارزشمند پلیس ایران بهره‌مند شده تا سطح توانایی ما نیز ارتقاء یابد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار