رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران مطرح کرد؛

بازنگری در خطوط مترو تهران

۴ منطقه تهران دچار فقر ریلی هستند

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به ضرورت بازنگری در خطوط متروی تهران تاکید کرد از هیچ اقدامی برای واردات اتوبوس دریغ نخواهد شد.

کد مطلب: ۱۴۳۸۵۷۲
لینک کوتاه کپی شد
بازنگری در خطوط مترو تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران از پروژه‌های عمرانی و حمل ونقل منطقه 21 تهران بازدید کرد. در این بازدید میدانی که حدود 5 ساعت به طول انجامید آخرین وضعیت پروژه های منطقه 21 تهران و برنامه های پیش روی این منطقه تشریح شد.

در ابتدای این برنامه بازدید از زیر گذر فتح باغستان انجام شد و در جریان این بازدید محمدرضا پوریافر شهردار منطقه 21 تهران گفت: احداث این زیرگذر از سال 98 آغاز شده بود و برنامه اولیه ما این است که در بهمن ماه این زیر گذر به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: پیاده راه های اطراف تونل، سقف و نور باقی مانده است فاز دوم این پروژه نیز دسترسی هم‌سطح است که پس از افتتاح این پروژه انجام خواهد شد.

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به احداث این زیرگذر گفت: دوری کردن از پروژه‌های خودرومحور سیاستی است که دنبال می‌کنیم اما احداث این پروژه به منظور افزایش ایمنی و کاهش تلفات بوده است.

در ادامه از پروژه‌های قوری چای، دوربرگردان کیلومتر 18 بزرگراه فتح، درمانگاه منطقه 21، خیابان های تازه تاسیس جهاد جنوبی و عاشری و مجموعه در دست احداث شهربانو بازدید به عمل آمد.

پس از بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه، محمدرضا پوریافر شهردار منطقه 21 تهران با اشاره به بزرگترین معضل منطقه گفت: بزرگترین معضل منطقه 21 حمل و نقل عمومی است و این منطقه در مطالعات ضعیف دیده شده هرچند پیگیری های بسیاری برای اصلاح پوشش مترو از جمله اختصاص زمین برای خط 10 مترو انجام شده اما هنوز پوشش ضعیف است.

وی افزود: تقاضای ما این است تا خط بی آر تی که از تهرانپارس به سمت آزادی می‌رود وردآورد را نیز پوشش دهد همچنین پیگیری های بسیاری برای اتصال آنتی ایستگاه بیمه در خط 4 مترو تهران به تهرانسر انجام شده است.

شهردار منطقه 21 تصریح کرد: بزرگترین نیاز منطقه توسعه حمل و نقل عمومی است و انشالله این معضل با افزایش تعداد اتوبوس در کوتاه مدت و با احداث خطوط مترو در بلند مدت جبران شود.

در ادامه کرم رودی معاون حمل و نقل منطقه 21 شهرداری تهران با بیان اینکه کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی در منطقه ازجمله چالش های جدی است گفت: در منطقه 21 تعداد 9 خط اتوبوس وجود دارد که این تعداد نیز دارای کمبود 50 درصدی ناوگان هستند.

در ادامه معتمدین محله به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و چالش ها و مشکلات محله را تشریح کردند تقاضای ایجاد مدلهای حمل و نقلی در منطقه، افزایش سرانه های خدماتی، ایجاد راهکار برای حل چالش ترافیک، اصلاح هندسی معابر، ایجاد فضای سبز و روان‌ سازی خیابان ها از عمده ترین درخواست های اهالی بود.

پس از استماع صحبت اهالی، سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خوشحالم که بار دیگر بزرگان محله را در این جلسه دیدم گفت: شما ریش سفیدان و معتمدان محله هستید و حرف دل اهالی را می‌زنید، حضور معتمدان محله یک سرمایه بزرگ است زیرا فکر، راهنمایی و اندیشه معتمدان ازبین نمی‌رود و از طریق شما مشکل تک تک اهالی بیان می‌شود.

تشکری هاشمی ضمن بیان اینکه منطقه 21 به دلیل سابقه تاریخی طولانی با مسائل عدیده ای مواجه است گفت: وجود کارخانه های متعدد در منطقه چالش است و هیچکس نمی‌تواند این کارخانه ها را از منطقه بیرون کند و برهمین اساس باید با دنبال حل چالش آنها باشیم.

وی با تاکید بر اینکه برای شغل های مزاحم باید راه حل اندیشید اظهار کرد: هیچ شغلی نمی‌تواند خیابان را از شهروندان بگیرد ما باید به دنبال راه حل های ترمیمی باشیم اگر به 50 سال قبل باز می‌گشتیم باید تمام کارخانه ها را به سمت شرق تهران می‌بردیم و سکونت را به غرب می آوردیم تا دچار چالش های کنونی نباشیم.

تشکری هاشمی تصریح کرد : با اعداد و ارقام ارائه شده می‌توان متوجه شد که وضعیت منطقه درحوزه حمل و نقل بسیار بحرانی است و تعداد اتوبوس های موجود کفاف سفرها را نمی‌دهد از ابتدای دوره ششم مدیریت شهری تاکنون 700 دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان شده است و درصورت تقسیم مساوی باید 30 اتوبوس به منطقه 21 داده می‌شد اما تنها یک اتوبوس تحویل منطقه داده شده و این هیچ توجیهی ندارد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به واردات اتوبوس ‌های جدید گفت: درد شهروندان نبود ناوگان حمل و نقل عمومی است تاکید ما بر این است که باید از اوضاع در معرض انهدام جلوگیری شود هرچند واردات اتوبوس برقی خوب است اما قیمت هر اتوبوس برقی معادل 3 اتوبوس دیزلی است و برهمین اساس باید پیش از خرید اتوبوس برقی درد مردم را با واردات اتوبوس دیزلی درمان کرد.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه شک نکنید از هیچ اقدامی برای واردات اتوبوس دریغ نخواهیم کرد گفت: من هم درد معاونت و هم درد شهروندان را درک میکنم و برهمین اساس بود که برای اولین بار در بودجه سال جاری مبلغ 7 هزار و 200 میلیارد تومان برای خرید اتوبوس و هزارو 300 میلیارد تومان برای بازسازی اتوبوس ها تخصیص دادیم اما از این مبلغ تنها درصد اندکی استفاده شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مطالعات حمل و نقلی برای احداث ایستگاه مترو در مناطق گفت: می‌دانیم که دسترسی منطقه به مترو بسیار کم است اما قرار نیست مترو محله به محله بچرخرد بلکه در کریدور پر جمعیت احداث می‌شود البته با این وجود قرار بر این شده است تا بازنگری جدی در خطوط مترو انجام شود.

وی ادامه داد: مناطق 21،22،5،18 دچار فقر ریلی هستند و در بازنگری خطوط جدید به توسعه آینده شهر، تراکم جمعیت و نیاز شهروندان پاسخ می‌دهیم.

وی درخصوص زیرگذر ایران خودرو گفت: در بودجه سال آینده برای این پروژه ردیف بودجه تعیین خوده شد دوربرگردان های هم‌سطح باید به مرود حذف شوند زیرا این دوربرگردان ها عمدتا قتلگاه هستند.

تشکری هاشمی با اشاره به دوچرخه سواری بیان کرد: اما آنچه مشخص است اهمیت ایجاد و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری است نه احداث مسیر آن، چرا باید مسیری را ایجاد کنیم که هیچ دوچرخه ای از آن عبور نمی‌کند؟

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: خیابان های ما باید تبدیل به خیابان هایی شوند که شهروندان به راحتی از آن عبور کنند باید برای شهروندان گذرگاه ایمن ایجاد کنیم احداث سرعت گیرهای بلند به هیچ وجه مناسب نیستند ما باید از طریق تابلوهای راهنمایی، چراغ ها و سیستم های هوشمند به رانندگان هشدار دهیم و اما به جای این کار سرعت گیرهایی کوهانی را ایجاد کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: از جلسه قبل تا امروز اقدامات خوب بسیاری همچون آسفالت ریزی و اصلاحات مهندسی انجام شده است از تمام پروژه های سطح منطقه بازدید به عمل آمد و در نوبت بازهم به حل مشکلات می‌پردازیم و تا جایی که بتوانیم تمامی مشکلات را حل خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار