بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت؛

پیش ثبت‌نام حج تمتع از جمعه آغاز می‌شود

تهران (پانا) - اطلاعیه سازمان حج و زیارت درخصوص پیش ثبت‌نام از متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ منتشر شد.

کد مطلب: ۱۴۳۶۹۶۲
لینک کوتاه کپی شد
پیش ثبت‌نام حج تمتع از جمعه آغاز می‌شود

به گزارش سازمان حج و زیارت، اطلاعیه این سازمان درخصوص پیش ثبت‌نام از متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ منتشر شد که جزئیات آن به شرح ذیل است:

به لطف خداوند متعال، توسل به پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع)، بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده توسط سازمان حج و زیارت، مقرر است پیش ثبت‌نام (ثبت نام مقدماتی) از متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ از روز جمعه ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ و با توجه به موارد ذیل آغاز شود.

توجه: در صورت عدم مراجعه هر یک از اولویت‌های اعلام شده در زمان مقرر، برای تکمیل ظرفیت‌های خالی موجود، از اولویت‌های بعدی دعوت خواهد شد.

نحوه مراجعه و ثبت‌نام متقاضیان

پیش ثبت‌نام از افراد دارای اولویت تشرف به حج تمتع سال ۱۴۰۳ با مراجعه واجدین شرایط به سامانه: https://reserve.haj.ir و به‌صورت غیرحضوری قابل انجام است؛ همانگونه که در «بند الف» اشاره شده است، متقاضیان باید با مراجعه به سامانه یاد شده، نسبت به تکمیل و به‌روزرسانی اطلاعات خود و اخذ کد رهگیری اقدام کنند.

مبلغ واریزی

در این مرحله کلیه متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ باید مبلغ ۱.۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال معادل یکصد و چهل میلیون تومان (با احتساب مبلغ قبض ثبت نام اولیه و سود متعلقه به آن) و از طریق درگاه اینترنتی سازمان حج و زیارت پرداخت کنند. بدیهی است باقیمانده هزینه سفر (که بر مبنای هزینه‌های ارزی و ریالی محاسبه می‌شود) هنگام ثبت نام قطعی افراد در کاروان‌های اعزامی، که متعاقباً اعلام خواهد شد، دریافت می‌شود.

تبصره: افرادی که در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی و وجوه مربوطه را واریز کرده، ولیکن به دلیل لغو سفر حج در آن سال و سال‌های پس از آن موفق به تشرف نشده و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند، نیازی به انجام پیش ثبت نام نداشته و همزمان با اعلام ثبت نام قطعی، به صورت مستقیم امکان نام‌نویسی در کاروان‌ها را خواهند داشت.

نکات قابل توجه

پس از اعلام کاروان‌ها، افرادی امکان ثبت نام قطعی در گروه‌های اعزامی به حج سال ۱۴۰۳ را خواهند داشت که اقدام به پیش ثبت‌نام نموده باشند.(به استثنا ثبت نامی های ۱۳۹۹)

انتخاب و ثبت‌نام در کاروان‌هایی امکان پذیر خواهد بود که با اطلاعات کامل و به روزشده فرد متقاضی در سامانه http://reserve.haj.ir از حیث استان، شهرستان محل اعزام و سایر اطلاعات درج شده در سامانه تکمیل اطلاعات، مطابقت داشته باشد.

چنانچه متقاضی پس از اعلام سازمان مبنی بر مراجعه به کاروان‌های اعلامی برای ثبت نام قطعی مراجعه نداشته باشد، منصرف شناخته شده و وجوه واریزی به حساب وی، مسترد می‌شود.

به فضل پروردگار متعال، عملیات اعزام کاروان‌های حج تمتع، از اوایل ماه ذی‌القعده (دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) آغاز و با پایان ماه ذی الحجه و اوایل ماه محرم ۱۴۴۶ (نیمه دوم تیرماه ۱۴۰۳) خاتمه خواهد یافت.

متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال ۱۴۰۳ باید دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار ۱۴۰۳/۰۹/۲۰ باشند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار