آغاز صدور کارت هوشمند اتباع و مهاجران خارجی

تهران (پانا) - مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی مهاجرت از آغاز صدور کارت‌های هوشمند اتباع ‌و مهاجران خارجی خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۳۱۶۵۳
لینک کوتاه کپی شد
آغاز صدور کارت هوشمند اتباع و مهاجران خارجی

‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ‌از مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، محمد جلالی فرد روز یکشنبه گفت: همانطور که از قبل اطلاع‌رسانی شده بود از روز شنبه ۲۰ آبان ماه پخش و توزیع کارت های هوشمند در کلیه دفاتر کفالت کشور آغاز شده است. کارت هوشمند اتباع و مهاجران خارجی، متناسب با سیاست‌ها و نیازهای اتباع دارای کارت‌های آمایش و دانش‌آموزی به ترتیب در حال صدور است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی مهاجرت اضافه کرد: فراخوانی اتباع جهت دریافت و تحویل کارت های هوشمند، متناسب با شرایط قانونی اتباع درحال انجام است.

وی با بیان اینکه این کارت های هوشمند دارای قابلیت‌های بانکی، هویتی و سیم‌کارتی هستند، افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، به مرور در اختیار اتباع و مهاجران مجاز داخل کشور قرار خواهد گرفت.

جلالی فرد تصریح کرد: مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در تعامل با سایر دستگاه‌های ذی‌نقش در حوزه امور اتباع و مهاجران، سامانه دستگاه‌های خدمت‌رسان در حال اتصال به سامانه وزارت کشور و سازمان ملی مهاجرت هستند و در آینده نزدیک، ارائه خدمات گوناگون به اتباع خارجی در موضوعات مختلف از این طریق صورت خواهد پذیرفت.

مدیر کل روابط عمومی سازمان ملی مهاجرت یادآور شد: منظور از ارائه خدمات، آن ۱۸ خدمتی است که در کارت های هوشمند اتباع و مهاجران خارجی تعبیه شده و جای مدارک هویتی که قبلا استفاده می‌شد را به مرور زمان می‌گیرد و تمام خدمات تنها با این کارت ارائه خواهد شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار