رزمایش آمادگی روزهای برفی و بارانی در ۵۲ نقطه تهران انجام می‌شود

تهران (پانا) - معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت رزمایش آمادگی روزهای برفی و بارانی در ۵۲ نقطه پایتخت انجام می شود.

کد مطلب: ۱۴۲۶۸۳۷
لینک کوتاه کپی شد
رزمایش آمادگی روزهای برفی و بارانی در ۵۲ نقطه تهران انجام می‌شود

به گزارش پلیس راهور تهران، سرهنگ احسان مؤمنی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: به دلیل اینکه در زمان بارندگی و برف ترافیک سنگین‌تری را داریم هم سرعت‌ها کاهش می‌یابد و هم دید رانندگان محدود می‌شود. البته خیلی از رانندگان سرعت‌ها را رعایت و با سرعت کمتری تردد می‌کنند. اما بسیاری وقتی می‌بینند بارندگی شروع شده از داخل پارکینگ با خودروی شخصی تردد می‌کنند و این باعث تشدید ترافیک می‌شوند.

وی افزود: در روزهای بارانی شاید در سطح معابر آبگرفتگی داشته باشیم و در رمپ ها، راستگرد ها و چپگردها برف باریده و هنوز پاکسازی نشده باشند و شاید ورودی به یک رمپ بسته شده باشد که همه این موارد بر ترافیک سطح شهر می‌افزاید.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: از شهروندان تهرانی می‌خواهیم اگر هواشناسی اعلام می‌کند که بارندگی داریم آنها هم سهم خود را در قبال روان سازی ترافیک مشخص کنند و بگویند که چه نقشی در این مهم دارند. با مدیریت زمان و با لغو سفرهای غیر ضروری خود می‌توانند به روان سازی ترافیک کمک کنند.

سرهنگ مؤمنی افزود: شهروندان همچنین می‌توانند زودتر از خواب بیدار شده و زودتر از منزل خارج شوند و با مدیریت زمانی که انجام می‌دهند نقش خود را در روان سازی ترافیک ایفا کنند.

وی گفت: حتی افراد در محل کار خود هم در بعد از ظهرها اگر می‌بینند که شروع بارش‌ها را داریم می‌توانند مدتی بیشتر در اداره بمانند تا عملیات‌های پاکسازی معابر توسط مدیریت شهری انجام شود و سپس به سمت مقصد حرکت کنند تا در ترافیک نمانند.

وی افزود: خیلی‌ها تازه وقتی بارندگی‌ها شروع می‌شود برای لذت بردن از هوا با خودرو در معابر تردد می‌کنند ولی می‌توانند از پشت پنجره با یک استکان چای از این نعمت الهی لذت ببرند و به تماشا بنشینند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: شهروندان ابتدا باید نقش خود را به عنوان یک شهروند ایفا کنند و بعد مطالبه گری کنند. پلیس راهور تهران بزرگ با آمادگی صد درصدی در روزهای بارانی و برفی در معابر شهر تهران حضور دارد و نسبت به روان سازی معابر و ترافیک اقدام خواهد کرد.

سرهنگ مؤمنی گفت: مسلماً باید که حمل و نقل عمومی ما نیز کارآمد و کامل و جامع باشد و مسئولین باید در این خصوص تصمیم گیری های مهم را اتخاذ و بهترین‌ها را برای مردم عزیز انجام دهند.

وی بیان داشت: برنامه ریزی های خوب و هدفمندی برای روزهای بارندگی و برفی در شهر تهران توسط پلیس راهور تهران بزرگ انجام شده است و جلسات مختلفی با مسئولین شهری برگزار کرده‌ایم و همچنین محل‌های دپوی شن و ماسه‌ها برای استفاده شهروندان در مواقع اضطرار مشخص و جای گذاری شده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: فردا صبح نیز رزمایش مشترکی بین عوامل اجرایی و مسئولین شهری به منظور آمادگی هر چه بیشتر برای روزهای پیش رو و برفی و بارانی در ۵۲ نقطه که در سال‌های گذشته مشکل داشته‌ایم مشخص کرده‌ایم که هر یک از تیم‌ها در محل خود به منظور آشنایی هر چه بیشتر مستقر خواهند شد و این تمرینی است که برای روزهای بارانی و برفی انجام خواهد شد تا هر چه بیشتر و بهتر از این نعمات الهی استفاده کرده و شاهد کاهش حوادث رانندگی در سطح شهر تهران باشیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار