معاون پلیس راهور تهران خبر داد؛

صدور 3 میلیون برگ جریمه برای خودروهای فاقد معاینه فنی

تهران (پانا) - معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ، با اشاره به افزایش هشت درصدی جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی در سال جاری، گفت از ابتدای سال جاری حدود سه میلیون قبض جریمه برای خودروهای فاقد معاینه فنی صادر شده است.

کد مطلب: ۱۴۲۲۵۲۰
لینک کوتاه کپی شد
صدور 3 میلیون برگ جریمه برای خودروهای فاقد معاینه فنی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد رازقی درخصوص خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توضیح داد و گفت: باید اشاره داشت که برای حل معضل آلودگی شهر تهران باید قانون هوای پاک اجرا شود که دستگاه‌های مختلف در این زمینه وظایفی بر عهده دارند و باید در حوزه فعالیتی خود اقداماتی داشته باشند.

وی افزود: شاید پلیس راهور تهران بزرگ از جمله دستگاه‌های موفقی بوده باشد که در کاهش آلودگی و بهتر شدن این وضعیت تلاش‌های بسیار و اقدامات موثری را در پایتخت داشته است.

سرهنگ رازقی بیان کرد: پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای سال جاری حدود 3 میلیون برگ جریمه فقط برای خودروهایی که فاقد معاینه فنی بوده‌اند صادر کرده که این آمار نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش پیدا کرده است.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: همچنین از زمانی که طرح ابطال معاینه فنی خودروهای دارای نقص فنی و دودزا توسط پلیس راهور تهران بزرگ شروع شده، معاینه فنی حدود 5 هزار وسیله نقلیه نیز ابطال شده است . معاینه فنی این خودروها به‌دلیل مشکل دودزا بودن یا نقص در سیستم‌های خودرویی آنها باطل شده است. این طرح در سال گذشته نبوده و از امسال شروع شده است. این 5 هزار خودرو شاید سال قبل با همین وضعیت و دارا بودن معاینه فنی در معابر تردد داشته‌اند و با همین حالت دودزا بودن تردد می کرده‌اند که امسال دیگر اینگونه نیست و معاینه فنی آنها ابطال شده است.

سرهنگ رازقی افزود: وضعیت 176 دستگاه از این خودروها به گونه‌ای بوده است که مجبور شدیم از تردد آنها جلوگیری کرده و آنها را به پارکینگ منتقل کنیم. این آمار در سال گذشته 86 دستگاه بوده است که امسال طرح را تشدید کرده‌ایم.

وی گفت: تمامی اقدامات پلیس راهور تهران بزرگ در راستای بهتر شدن وضعیت هوا و کاهش آلودگی هوای شهر تهران و جلوگیری از تردد وسایل نقلیه دودزا که سهم بیشتری در آلودگی هوای شهر دارند بوده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار