رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خبر داد؛

کشف ۱۰۴۵ سکه جعلی منتسب به دوره هخامنشی

تهران (پانا) - رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو نفر که قصد داشتند با فروش بیش از ۱۰۰۰ سکه تقلبی منسوب به دوره هخامنشی دست به کلاهبرداری بزنند، خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۰۳۰۲۳
لینک کوتاه کپی شد
کشف ۱۰۴۵ سکه جعلی منتسب به دوره هخامنشی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار محمد معظمی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: چندی پیش ماموران کلانتری ۱۵۷ مسعودیه از طریق منابع خبری و اطلاعاتی متوجه شدند که دو نفر به شکل غیرمجاز در امر خرید و فروش سکه‌های تاریخی فعالیت دارند که در همین راستا رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند و متوجه شدند که گزارش واصله صحیح است.

وی با بیان اینکه هرگونه خرید و فروش آثار تاریخی و ملی در خارج از مقررات و قوانین موجود جرم است، گفت: ماموران تحقیقات خود را آغاز کرده و در جریان آن متوجه شدند که این دو نفر سکه‌های تاریخی را در اختیار ندارد، بلکه اقدام به جعل این سکه‌ها کرده و با انتساب آن به دوره هخامنشی قصد کلاهبرداری از خریداران را دارند. همچنین ماموران متوجه شدند که این متهمان مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان را نیز به عنوان بیعانه و پیش‌پرداخت از خریدار دریافت کرده‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه محل حضور این افراد در شهرک مسعودیه مورد شناسایی قرار گرفت، اظهارکرد:‌ در ادامه هماهنگی با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم برای انجام عملیات دریافت شد. پس از آن ماموران به محل اسکان این افراد رفته و رفتار آنان را تحت نظر قرار دادند تا اینکه همزمان با ساعت انجام معامله و تحویل سکه‌ها وارد عمل شده و دو متهم را به همراه سکه‌های تاریخی جعلی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

معظمی گودرزی با اشاره به بازرسی از دو متهم دستگیر شده، خاطرنشان کرد: ماموران در جریان بازرسی از دو متهم دستگیر شده تعداد ۱۰۴۵ سکه را کشف و ضبط کردند که در جریان بررسی‌های انجام شده، مشخص شد که این سکه‌ها همگی جعلی بوده و افراد سودجو با انتساب قدمت آن به دور هخامنشی قصد کلاهبرداری داشته‌اند.

وی با بیان اینکه دو متهم پس از انتقال به مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفتند، گفت: متهمان دستگیر شده در جریان بازجویی‌های جداگانه به جرم خود اعتراف کردند. در ادامه نیز برای آنان پرونده‌های جداگانه تشکیل شد و متهمان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار