رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران مطرح کرد؛

۳۰۰ قطعه زمین شرکت مترو بدون اسناد مالکیت است

تهران (پانا) - رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران با بیان اینکه ۳۰۰ قطعه زمین شرکت مترو بدون اسناد مالکیت است، گفت تعدادی از این زمین‌ها را می‌توان تهاتر کرد و بسیاری از مشکلات مالی با این تهاتر برطرف شود.

کد مطلب: ۱۳۷۸۳۰۷
لینک کوتاه کپی شد
۳۰۰ قطعه زمین شرکت مترو بدون اسناد مالکیت است

احمد صادقی در یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورا در جریان بررسی گزارش حسابرسی شرکت مترو شهری تهران و حومه برای سالهای ۱۳۹۶ تا ۹۹ اظهار کرد: گزارشات حسابرسی پس از اینکه در صحن مطرح می شوند، باید در سامانه شفافیت بارگذاری شوند و مردم و مراجع نظارتی باید به این گزارش دسترسی داشته باشند.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورا با بیان اینکه ۳۰۰ قطعه زمین این شرکت بدون اسناد مالکیت است، یادآور شد: تعدادی از این زمین ها را می توان تهاتر کرد و بسیاری از مشکلات مالی با این تهاتر برطرف شود.

محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه گزارش حسابرسی سال ۱۴۰۰ و بعضاً گزارشات سال ۱۴۰۱ نیز آماده شده است، خاطرنشان کرد: گزارشات سالهای ۹۶ تا ۹۹ باید ارائه شود تا بتوانیم گزارشات سال ۱۴۰۰ را آغاز کنیم که قطعاً با جزئیات و وسواس بیشتر بررسی خواهند شد.

وی افزود: تمام این گزارشات چهار ساله از سال ۹۶ تا ۹۹ به صورت مجلد آماده شده و به عنوان یک سند باقی خواهند ماند؛ در طول این چهار سال گزارشات سالیانه قرائت نشده که بدانند شرکت ها و سازمان ها و مناطق چه مشکلاتی دارند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه عدم ثبت معاملات نشان می دهد که دوستان مشغول کارهای دیگری بوده اند، یادآور شد: احتمالاً مشغول دوچرخه سواری بوده اند و به این گزارشات رسیدگی نکرده اند. در دوره مدیریتی گذشته حتی یکبار در صحن شورا نگفته اند که برای مثال شرکت مترو از سالهای ۹۶ تا ۹۹ چه اقداماتی انجام داده است.

ناصر امانی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز با تأکید بر اینکه باید بحث مالیات شرکت تعیین تکلیف شود، گفت: با توجه به اینکه مجتمع تجاری پردیس به متراژ ۳۸ هکتار اجرایی نشده است، از این بابت شرکت موظف شده که گزارشات حساب ها را ارائه دهد.

وی با بیان اینکه تکلیف اسناد مالکیت ۲۶۴ قطعه زمین مشخص نیست، تصریح کرد: برای جلوگیری از زیان و صرف و صلاح شهرداری، شرکت موظف است فاینانس در اختیار بانک ها را تعیین تکلیف کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: مجمع فوق العاده شرکت باید برگزار شود و سرمایه آن افزایش پیدا کند؛ پرداخت ۲۰ درصد از عوارض تردد وسایل نقلیه در معابر واقع در طرح ترافیک باید به شرکت پرداخت شود که پرداخت نشده است.

گزارش حسابرسی شرکت مترو تهران با حداکثر آراء موافق تأیید شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار