تاکید سلاجقه بر اولویت‌بندی اقدامات مورد نیاز برای مدیریت پسماند سراوان

تهران (پانا) - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد برای تعیین تکلیف پسماند سراوان در رشت باید اقدامات مورد نیاز برای مدیریت آن، اولویت بندی شود.

کد مطلب: ۱۳۷۴۸۳۳
لینک کوتاه کپی شد
تاکید سلاجقه بر اولویت‌بندی اقدامات مورد نیاز برای مدیریت پسماند سراوان

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه در چهل و دومین جلسه کارگروه ملی مدیریت پسماندها با اشاره به آماده بودن طرح جامع مدیریت پسماند، اظهار داشت: اگر این طرح نیاز به بازنگری دارد باید در کمترین زمان انجام شود.

وی درباره معضل مدیریت پسماند در سراوان رشت گفت: تاکنون همه روش های مدیریت پسماند در مرکز دفن سراوان امتحان شده و ضرورت دارد که بحث تفکیک از مبدا نیز برای این منطقه مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، درخصوص مباحث مطرح شده درباره انتخاب محل جدید دفن زباله اظهار داشت: باید برای جانمایی محل جدید دفن زباله یک برنامه زمانی در نظر گرفته و همزمان با بحث دریافت مجوز محیط زیستی برای آن، موضوع فرهنگ‌سازی در جامعه هدف نیز انجام شود.

معاون رئیس جمهوری در ادامه از معاون محیط زیست انسانی و مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست و نیز نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه ملی خواست که با هماهنگی همکاران استانی، جلسه ای با حضور استانداری گیلان، شهرداری رشت و دستگاه های نظارتی در مدت ۲ هفته آینده به منظور بررسی میدانی میزان پیشرفت طرح های مدیریت پسماند سراوان تشکیل دهند و ضمن اولویت بندی اقدامات مورد نیاز، گزارشی از روند کار در جلسه آینده کارگروه ملی ارایه کنند.

سلاجقه با اشاره به طرح احداث زباله سوز در سراوان، تصریح کرد: اگرچه از نظر ما زباله سوزی آخرین گزینه است چون به معنی سرمایه سوزی است اما برای نجات منطقه باید مدل مالی احداث زباله سوز هرچه سریع تر نهایی شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار امیدواری کرد طرح مدیریت پسماند در سراوان استان گیلان به یک الگوی مناسب برای همه مناطق شمالی و نیز تمام کشور تبدیل شود.

در این جلسه که با دو دستور اصلاح مواردی از بند ۳ آیین نامه کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی مصوب ۲۷ مهر ۱۴۰۱ هیات دولت و پیگیری ساماندهی مرکز دفن زباله سراوان رشت و مصوبات ۳۲ و ۳۵ کارگروه ملی مدیریت پسماند مبنی بر ساماندهی تکمیل طرح تصفیه شیرابه و جانمایی محل جدید پسماندهای حوزه مرکزی گیلان برگزار شد، نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون دستورات جلسه پرداختند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار