رئیس شورای شهر تهران:

قیمت بلیت مترو کاهش می‌یابد

تهران (پانا) - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت قیمت بلیت مترو از سه هزار و ۷۷۰ تومان به سه هزار و ۴۰۰ تومان و از دو هزار و ۸۵۰ تومان به دو هزار و ۵۰۰ تومان کاهش خواهد یافت.

کد مطلب: ۱۳۷۳۶۵۳
لینک کوتاه کپی شد
قیمت بلیت مترو کاهش می‌یابد

مهدی چمران در یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی طرح دو فوریت کاهش نرخ بهای بلیت مترو اظهار کرد: گرچه بسیار سخت است اما سعی کردیم که قدمی از سوی مدیریت شهری برای کاستن بهای بلیت مترو برداشته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه این اقدام در راستای کاهش آلام مردم و حمایت از سخنان سال مقام معظم رهبری است، یادآور شد: قیمت بلیت مترو از سه هزار و ۷۷۰ تومان به سه هزار و ۴۰۰ تومان و از دو هزار و ۸۵۰ تومان به دو هزار و ۵۰۰ تومان کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکسی متعلق به بخش خصوصی است، نمی‌توان چندان وارد شد اما در مترو، سعی کردیم قدمی برداریم و شورا و شهرداری باید بودجه اختصاص دهند که تفاوت قیمت را جبران کنند، چراکه به نفع شهر و شهروندان است.

چمران همچنین تصریح کرد: حتی اتوبوس‌ها نیز متعلق به بخش خصوصی است و نمی توانیم به آنها فشار وارد می کنیم و برای اتوبوس‌ها به صرفه نیست؛ رانندگان اتوبوس‌ها حتی وسایل نقلیه خود را تعمیر نمی‌کنند چون باید ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کنند.

وی با بیان اینکه کاهش این رقم مهم نیست بلکه پیام آن مهم است، خاطرنشان کرد: ما برای کاستن این گرانی ها و تورم، چنین کاری از دستمان برآمده است؛ ما انتظار نداریم فردا این کار انجام شود و ۱۵ روز فرصت می دهیم تا کاهش نرخ را اعمال کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه چنین اقدامی از لحاظ کارشناسی صحیح نیست اما ابعاد روانی آن در جامعه اهمیت دارد، گفت: می دانیم که این اقدام برای شرکت مترو سخت است اما پیشنهاد می کنیم که با این دو فوریت موافقت و کاهش نرخ اعمال شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار