مدیرعامل شرکت نوسازی و عمران چیتگر مطرح کرد؛

دریاچه شهدای خلیج فارس، پرچمدار اجرای تعزیه در اماکن گردشگری

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت نوسازی و عمران چیتگر با بیان اینکه دریاچه شهدای خلیج فارس، پرچمدار اجرای تعزیه در اماکن گردشگری است، از برپایی مجلس تعزیه با اجرای گروه تعزیه‌خوان سیدالشهدا(س) در دریاچه شهدای خلیج فارس همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) خبر داد.

کد مطلب: ۱۳۷۱۷۷۳
لینک کوتاه کپی شد
دریاچه شهدای خلیج فارس، پرچمدار اجرای تعزیه در اماکن گردشگری

به گزارش روابط عمومی شرکت نوسازی و عمران چیتگر، محسن صالحی، مدیرعامل شرکت نوسازی و عمران چیتگر، به مناسبت برگزاری آیین تعزیه‌خوانی در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، عنوان کرد: پیدایش تعزیه، چه به دوران پیش از اسلام برگردد و چه در زمان قاجار، عصر طلایی خود را سپری کرده و در تکیه‌ دولت به اوج رسیده باشد، نشان از علاقه‌ ایرانیان به هنر داشته و دارد. ابزار هنر، آنجا که سخن از ادای مطلب، عاجز می‌ماند، عنان کار را به دست گرفته و مفاهیم متعالی را به شیواترین شکل ممکن به جان مخاطب می‌نشاند.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت فرهنگی دریاچه شهدای خلیج فارس، از روزهای ابتدای شکل‌گیری، با استفاده از ظرفیت‌های محیطی و استقبال شهروندان و گردشگران، با دعوت از گروه‌های مطرح تعزیه‌خوان، سعی در گسترش این هنر متعالی مذهبی کرده و همواره شناساندن و گسترش این هنر مفهومی را در بین خانواده‌ها، از اهداف اجرایی خود تعریف کرده است.

صالحی با اشاره به نیازهای گروه‌های تعزیه‌خوان، اضافه کرد: در طول سال‌ها همکاری با گروه‌های مختلف تعزیه و احصاء نیازهای این هنرمندان ساعی و گمنام، تا حد امکان سعی کردیم که با بسیج امکانات، ضمن حفظ مردمی‌بودن اجرا، در ارتقای سطح کیفی ارائه‌ها کوشا باشیم تا جایی‌که با اطمینان اعلام می‌کنم که دریاچه شهدای خلیج فارس، پرچمدار اجرای تعزیه در اماکن گردشگری است.

مدیرعامل شرکت نوسازی و عمران چیتگر ضمن دعوت از کلیه‌ گروه‌های تعزیه‌خوان، ابراز امیدواری کرد از این پس شاهد اجرای تعداد بیشتری از تعزیه‌های معروف در آمفی تئاترهای روباز مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس باشیم.

لازم به توضیح است در روز دوشنبه 25 اردیبهشت 1402، از ساعت 18 تا 22، به مناسبت شهادت حضرت امام صادق (ع)، مجلس تعزیه با اجرای گروه تعزیه خوان سیدالشهدا(س) در جوار مزار مطهر شهدای گمنام دریاچه شهدای خلیج فارس به اجرا در خواهد آمد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار