هراز برفی شد؛ رانندگان از یخ‌شکن استفاده کنند

تهران (پانا) - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با بیان اینکه ۱۸ استان کشور درگیر برف و باران هستند، تاکید کرد در حال حاضر در محور هزار برف نشسته است و رانندگان در ورودی به محدوده امامزاده هاشم دچار مشکل هستند و حتما باید از یخ شکن استفاده کنند.

کد مطلب: ۱۳۵۸۹۹۰
لینک کوتاه کپی شد
هراز برفی شد؛ رانندگان از یخ‌شکن استفاده کنند

سردار سید کمال هادیان‌فر که در شبکه خبر سیما سخن می‌گفت با بیان اینکه تقریبا به نیمه تعطیلات نوروز رسیده‌ایم، اظهار کرد: تا به امروز بیش از ۲۹۰ میلیون حجم تردد بین شهرستانی و استانی ما بوده است. روزانه تقریبا ۲۹ میلیون تردد را در استان‌ها و شهرستان‌ها تجربه کردیم و بیش از ۲۵ میلیون وسیله نقلیه به استان‌ها سفر کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این روند ادامه‌دار است و شاهد پیک ترافیک در مسیر رفت و برگشت هستیم، درباره وضعیتی ترافیکی محورها تصریح کرد: در محورهای شمالی کشور در استان گیلان از شهر رشت به طرف قزوین تقریبا بار برگشت بیشتر از بار رفت است. در محور چالوس، جنوب به شمال بار ترافیک افزایشی است و همینطور در محور هراز به صورت دو طرفه در حال انجام است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با بیان اینکه تقریبا ۱۸ استان ما درگیر برف و باران هستند، تاکید کرد: باران ایجاد مشکل می‌کند و سطح معابر را لغزنده خواهد کرد. همین الان در محور هزار برف نشسته است و رانندگان در ورودی به امامزاده هاشم دچار مشکل هستند که حتما باید از یخ شکن استفاده کنند تا از این محل عبور کنند. هرچند سازمان راهداری برف روبی را انجام می‌دهد.

هادیان‌فر در بخش دیگر سخنان خود روند تصادفات را کاهشی عنوان کرد و افزود: روند تصادفات نسبت به روزهای اول طرح نوروزی شرایط بهبود را به خود گرفته است. شرایط بهتر شده است و رانندگان بیشتر رعایت می‌کنند. ۹۱ درصد از ترددهای ما مربوط به خودروهای سواری است که در جاده‌ها سفر می‌کنند. تصادفات ما نسبت به روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ و اول فروردین ۱۴۰۲ کاهشی است.

وی ضمن تشکر از رانندگان بابت رانندگی هوشیارانه، خاطر نشان کرد: اما هنوز ما نگرانی‌ها را در جاده‌های کشور و در شهرها داریم. به خصوص در شهر تهران که خلوت‌تر است، سرعت افزایش پیدا کرده است و روند تصادفات افزایشی شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا در پایان سخنان خود خطاب به رانندگان توصیه کرد: با توجه به سطح لغزندگی معابر در جاده‌های کشور، از رانندگان استدعا داریم که با احتیاط رانندگی کنند. سرعت مطمئنه، پرهیز از شتاب و عجله در ۳۰ کیلومتری شهرها جزو موضوعات تاکیدی ما است. عدم توجه به جلو یا عدم توانایی در کنترل وسیله نیز جزو بیشترین آمار تصادفات ما است. امیدواریم رانندگان رعایت کنند و به اطلاع رسانی‌های پلیس هم توجه کنند تا ان‌شاءالله ما در روزهای آتی هم شاهد کاهش تصادفات باشیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار