اعلام آمار بازدید از کاخ نیاوران از یکم تا چهارم فروردین

تهران (پانا) - ۲۷ هزار و ۷۵۳ نفر از کاخ‌ها و موزه‌های مجموعه تاریخی نیاوران در چهار روز نخست فروردین ماه ۱۴۰۲ بازدید کردند.

کد مطلب: ۱۳۵۸۷۷۹
لینک کوتاه کپی شد
اعلام آمار بازدید از کاخ نیاوران از یکم تا چهارم فروردین

بنا به اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در چهار روز نخست فروردین‌ماه ۲۷ هزار و ۷۵۳ نفر بازدیدکننده وارد مجموعه تاریخی نیاوران شدند که در مجموع ۱۴۵ هزار و ۷۶۱ بازدید از تمام کاخ‌ها و موزه‌های نیاوران انجام شده است.

کاخ موزه اختصاصی نیاوران در این مدت، با ۲۶ هزار و ۹۸۷ بازدیدکننده در رتبه نخست و موزه کوشک احمدشاهی با ۲۴ هزار و ۸۵۳ بازدیدکننده و موزه خودرو با ۲۳ هزار و ۵۹۹ بازدیدکننده به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

روابط عمومی مجموعه تاریخی نیاوران اعلام کرد: در نوروز امسال، برنامه‌های فرهنگی متنوعی با نگاه ویژه به کودکان برای استقبال از گردشگران شامل اجرای گروه‌های آیینی مختلف، نقالی، خیمه‌شب‌بازی، میز تاریخ و برنامه‌های آموزشی و مفرح و کارگاه‌های آموزشی مختلف ویژه کودکان و نوجوانان تدارک دیده شده است که در چهار روز نخست نوروز با استقبال چشم‌گیر بازدیدکنندگان همراه بوده است.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با پنج موزه فعال شامل کاخ اختصاصی نیاوران، کوشک احمدشاهی، موزه جهان‌نما، موزه کتابخانه اختصاصی و موزه خودروهای اختصاصی و همچنین باغ تاریخی نیاوران که روایتگر دو دوره تاریخی قاجار و پهلوی هستند، در تعطیلات نوروز از اول تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ از ساعت ۱۰ تا ۲۱ میزبان بازدیدکنندگان است.

بلیت‌فروشی و ورود به این مجموعه تا ساعت ۱۹ انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار